Borsa Haberleri

ABD Adalet Bakanlığı Adobe’ye Dava Açmaya Hazırlanıyor!

February 24, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ABD Adalet Bakanlığı Adobe’ye Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Gelen haberlere göre ABD Adalet Bakanlığı, Adobe (ADBE)’nin bulut tabanlı web platformu geliştiricisi Figma’yı 20 milyar dolar karşılığında satın almasını engellemek için bir antitröst davası açmayı planlıyor.

● Antitröst düzenleme kurumlarının, kreatif uzmanlar tarafından kullanılan tasarım yazılımı pazarında Adobe (ADBE)’nin bu anlaşma sonrasında adeta bir tekel haline gelmesinden kaygı duydukları bildiriliyor.

● Satın alma sürecine devam eden Adobe (ADBE), anlaşmayı bu yıl içinde sonuçlandırmayı beklediklerini açıklamıştı.

● Geçen hafta bir açıklama yapan Avrupa Komisyonu, Adobe (ADBE)’nin Figma’yı satın alma anlaşması konusunda yeni bir değerlendirme süreci başlatacaklarını bildirmişti.

ABD Adalet Bakanlığı Adobe’ye Dava Açmaya Hazırlanıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha