Borsa Haberleri

ABD 1,7 Trilyon Dolarlık Ekonomik Harcama Paketine Onay Verdi!

December 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
ABD 1,7 Trilyon Dolarlık Ekonomik Harcama Paketine Onay Verdi!

Associated Press’in haberine göre,  ABD Temsilciler Meclisi cuma günü 1,7 trilyon dolarlık bütçe yasasını onayladı. Eylül 2023’e kadar finansman sağlayacak olan bu bütçe, hükümetin gece yarısından itibaren kısmen de olsa kepenk indirmesini önledi.

● Biden bu konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Ekonomimize, rekabet gücümüze ve halkımıza iyi gelecek olan bu yasa tasarısını masama gelir gelmez imzalayacağım.” dedi.

● Temsilciler Meclisi ve Senato, Biden’ın 30 Eylül 2023’e kadar yürürlükte kalacak torba yasayı imzalaması için yeterli süreyi sağlamak amacıyla bir haftalık geçici harcama yasa tasarısını da onayladı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Bu yasa tasarısı, yerli programlara yapılan harcamalarda 6%’lık bir artış yaparak harcama bütçesini 772,5 milyar dolara çıkarıyor. Savunma programı harcamaları ise yaklaşık 10% artarak 858 milyar dolara yükselecek.

● Bu harcama paketi, doğal afetlerden kurtulan halklar için afet yardımı, Ukrayna’ya yardım ve Seçim Sayımı Yasası’nın elden geçirilmesini kapsayan 12 ödenek yasa tasarısından oluşuyor. Associated Press haberinde bu yasa tasarısının, meclis üyelerinin kendi eyaletleri ve bölgeleri için tahsis ettikleri 7.200’ü aşkın proje için yaklaşık 15,3 milyar dolar sağladığı da bildirildi.

ABD 1,7 Trilyon Dolarlık Ekonomik Harcama Paketine Onay Verdi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha