Borsa Haberleri

AbbVie Cerevel Therapeutics’i 8,7 Milyar Dolara Satın Alıyor

AbbVie Cerevel Therapeutics’i 8,7 Milyar Dolara Satın Alıyor
Google News Icon Takip Et

ABD’li ilaç şirketi AbbVie (ABBV), sinirbilim ilaçları üreticisi Cerevel Therapeutics’i (CERE) hisse başına 45 dolara satın alacak. 

Cerevel’e 8,7 milyar dolarlık bir öz sermaye değeri kazandıracak olan anlaşma, AbbVie’nin 30 Kasım’da ImmunoGen’i 10 milyar dolara satın alacağını duyurmasının ardından son iki hafta içinde açıkladığı ikinci büyük satın alma işlemi oldu.

Cerevel şu anda şizofreni, Parkinson hastalığı ve duygudurum bozukluklarını tedavi etmek için potansiyel tedaviler ve ilaçlar geliştiriyor. 

AbbVie, 2024 yılında tamamlanması beklenen anlaşmanın şu anda piyasada bulunan mevcut sinirbilim portföyünü tamamladığını söyledi.

CEO Richard Gonzalez, “AbbVie, Cerevel’in varlık portföyünde milyarlarca dolarlık satış potansiyeli ile önemli hissedar değeri sağlamak için derin ticari yeteneklerinden, uluslararası altyapısından ve düzenleyici ve klinik uzmanlığından yararlanacak.” dedi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Wall Street Journal