Borsa Haberleri

Abbott Bebek Maması Üretimine Tekrar Başladı

Abbott Bebek Maması Üretimine Tekrar Başladı
Google News Icon Takip Et

Abbott Nutrition (ABT), cumartesi günü Michigan’daki Sturgis tesisinde bebek maması üretimine yeniden başladı. Şirketin bu hamlesi ülke çapındaki bebek mamasına ilişkin bir tedarik kıtlığın gidermeye yönelik oldu.

Abbott Nutrition, ABD’deki en büyük bebek maması üreticilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Şirkete, 16 Mayıs rıza kararnamesinin bir parçası olarak, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden bebek maması üretimi için yeşil ışık verildi.

Bu aşamadan sonra metabolik formüllerle birlikte diğer ürünleri sindirmekte zorlanan çocuklar için bir formül olan EleCare’in üretimine yeniden başlanacağı açıklandı. 

Abbott, haziran sonunda ilk EleCare ürününü piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu arada Similac ve diğer formüllerin üretimine devam etmek için de yönergeleri karşılamaya çalışıyor.

Öte yandan şirketin bebek maması üretiminin önünde büyük bir engel bulunuyor. Dört bebeğin toz formülünü içtikten sonra bakteriyel enfeksiyonlarla hastaneye kaldırılmasından sonra FDA üretim hakkında araştırmalarına başladı. Bu bebeklerden ikisi Abbott Nutrition’ın bebek mamaları yüzünden öldü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı