Amazon

AB, Amazon ve iRobot Anlaşmasını Engelleyebilir – WSJ

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
AB, Amazon ve iRobot Anlaşmasını Engelleyebilir – WSJ

Avrupa Birliği’nin rekabet regülatörü, Amazon’un (AMZN) 1,4 milyar dolarlık iRobot (IRBT) satın alma anlaşmasını engellemeye hazırlanıyor. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Amazon, Avrupa Komisyonu yetkilileriyle gerçekleştirilen bir toplantıda bu konuda bilgilendirildi.

Avrupa Komisyonu’na göre ABD’li teknoloji devi, rekabet düzenleyici kurumun, anlaşmanın robot elektrikli süpürge pazarındaki rekabeti kısıtlayabileceği yönündeki endişelerini gidermek için son tarih olan 10 Ocak’a kadar herhangi bir çözüm önerisi sunmadı.

Teknoloji lobi grubu Computer and Communications Industry Association başkanı Matt Schruers, “Amaç, ev tipi robotik sektöründe daha fazla rekabet yaratmaksa, bunun hiçbir anlamı yok. Bu anlaşmanın engellenmesi tüketicilere daha az seçenek bırakabilir ve düzenleyiciler bu gerçeği halının altına süpüremezler.” yorumunu yapıyor. 

AB, Amazon ve iRobot Anlaşmasını Engelleyebilir - WSJ

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Yahoo Finance