BIST Şirket Haberleri

5 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Haziran 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
5 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 5 şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Ahlatcı Doğalgaz (AHGAZ) 1150%, Kiler Holding (KLRHO) 150%, Alarko GYO (ALGYO) 125%, Türk Traktör (TTRAK) 87,50%, Dinamik Isı (DNISI)’nın 50%’lik bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecini tamamladığını duyurdu.

5 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Ahlatcı Doğalgaz, 2.39 milyar TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 208 milyon TL olan sermayesini, 2.6 milyar TL’ye yükseltecek.

Kiler Holding, 975 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 650 milyon TL olan sermayesini, 1.62 milyar TL’ye yükseltecek.

Alarko GYO, 80.5 milyon TL kâr payından karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 64.4 milyon TL olan sermayesini, 144.9 milyon TL’ye yükseltecek.

Türk Traktör, 46.6 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 53.3 milyon TL olan sermayesini, 100 milyon TL’ye yükseltecek.

Dinamik Isı, 18.5 milyon TL iç kaynaklardan, 21.3 milyon TL kâr payından karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 79.8 milyon TL olan sermayesini 119.7 milyon TL’ye yükseltecek.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti