Bültenler

5 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

December 5, 2022 • 4 dakika okuma süresi
5 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

5 Aralık – Pazartesi

Volatilite gözlemleri – Geçen hafta boyunca Farfetch (FTCH) ve DocuSign (DOCU) hisselerinde opsiyonlu işlem hacmi büyüdü. Beyond Meat (BYND) ve Big Lots (BIG) kısa faiz pozisyonları ile haftaya başlıyor ve bu pozisyonlar yakın geçmiştekine kıyasla daha yüksek.

Bilanço – Kazanç açıklaması yapacak dikkate değer şirketlerden biri Gitlab (GTLB).

Halka Arz – Phoenix Motor (PEV) blok hisseleri için halka arz sürecindeki pay devir kısıtı sona eriyor. Hisse, halka arz fiyat seviyesine göre 70%’ten daha düşük bir fiyatla işlem görüyor.

Emtia – Petrol fiyatları OPEC+ toplantısının ve Rus petrolü için beklenen tavan fiyatın açıklanmasının ardından darbe alabilir.

TSİ 18.50 Intel Corporation (INTC) Finans Direktörü David Zinsner, UBS Global TMT Konferansı’nda şirketin iş ve finansal stratejisi ile ilgili bir söyleşiye katılacak.

6 Aralık – Salı

Bilanço – AutoZone (AZO), MongoDB (MDB) ve Guidewire Software (GWRE) kazanç açıklaması yapacak şirketler arasında. Opsiyonlu işlemler, Stitch Fix (SFIX) için raporlarını açıklamasının ardından çift haneli bir hisse fiyatı hareketi olacağına işaret ediyor.

Etkinlik – Virgin Orbit (VORB) CEO’su Dan Hart, Morgan Stanley Uzay Zirvesi’ne katılacak.

TSİ 19:00 Candel Therapeutics (CADL), sanal bir Araştırma ve Geliştirme Günü’ne ev sahipliği yapacak. Etkinlikte, şirketin viral bağışıklık tedavisi yaklaşımının ve onkoloji ağırlıklı gelecek dönem projelerinin geniş kapsamlı tanıtımı yapılacak.

TSİ 19.10 Netflix (NFLX) Eş CEO’su ve İçerik Direktörü Ted Sarandos, UBS Global TMT Konferansı’na katılacak.

7 Aralık – Çarşamba

Bilanço – Kazanç açıklaması yapacak dikkate değer şirketler: Brown-Forman (BF.A), Campbell Soup (CPB) ve GameStop (GME). Opsiyonlu işlemler, Runway (RENT) ve HashiCorp (HCP) için raporlarını açıklamalarının ardından çift haneli hisse fiyatı hareketleri olacağına işaret ediyor.

Etkinlik – Sağlık hizmetleri şirketleri AstraZeneca PLC (AZN), Olema Pharmaceuticals (OLMA), Anixa Biosciences (ANIX) ve Context Therapeutics (CNTX) San Antonio Göğüs Kanseri Sempozyumu’nda deney sonuçlarını açıklayacak.

TSİ 13.00 GameStop (GME) kazanç raporunu açıklayacak. Perakende şirketinin bu çeyrek için kâr açıklaması beklenmemekle birlikte, tatil dönemi satış beklentilerinde bir güncelleme yapılması ve yakın zamanda iOS’ta kullanıma sunulan NFT/Web3 cüzdan uygulaması bir katalizör etkisi yapabilir.

8 Aralık – Perşembe

Bilanço – Kazanç açıklaması yapacak önemli şirketler Costco (COST), Broadcom (AVGO), Lululemon (LULU), Chewy (CHWY), Ciena (CIEN) ve Vail Resorts (MTN). Opsiyonlu işlemler, mali raporunu açıklamasının ardından DocuSign (DOCU) için hisse fiyatında büyük bir hareket olacağına işaret ediyor. Teknoloji hissesi son gelir raporunu açıklamasının ardından 11% ralli yapmıştı. Citi, Ciena’nın kazanç raporlarının hayal kırıklığına neden olabileceğini ima eder nitelikte açıklamalar yaptı.

Etkinlik – Disney (DIS) ABD’de dört gözle beklenen reklam destekli abonelik teklifinin tanıtımını yapacak. Analistler bu teklifin, rakip yayıncılık şirketleri üzerinde baskı oluşturmasını bekliyor.

TSİ 20.00 Microsoft’un (MSFT) Activision Blizzard’ı (ATVI) satın alma konusunun görüşülebileceğine yönelik spekülasyonlar artarken, yatırımcılar kapalı kapılar ardında yapılacak FTC toplantısını takip edecek.

9 Aralık – Cuma

Bilanço – Rapor açıklaması beklenen önemli şirketler: Li Auto (LI) ve Johnson Outdoors (JOUT).

TSİ 16.30 Kasım ayı üretici fiyat endeksi açıklanacak ve bu endeks yatırımcılara enflasyonun gidişatına dair güncel bir fikir verecek. ÜFE gıda enflasyonunun, emtia fiyatlarındaki olumlu seyir nedeniyle ekim ayındaki 0,6% seviyesine göre daha ılımlı olacağı ancak yine de pozitif bölgede kalacağı tahmin ediliyor.

5 Aralık Haftası, Önemli Gelişmeler - Özet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı