Borsa Haberleri

43 Milyar Dolarlık Devralma Anlaşması İçin Görüşmeler Başlatıldı

43 Milyar Dolarlık Devralma Anlaşması İçin Görüşmeler Başlatıldı
Google News Icon Takip Et

Twitter (TWTR), Elon Musk ile 43 milyar dolarlık devralma teklifi için görüşmelerde bulunuyor. Wall Street Journal anlaşmanın bu hafta içinde tamamlanabileceğini bildirdi.

Musk geçen hafta Twitter’ı satın almak için 46.5 milyar dolarlık finansman sağladığını söyledi. Birden fazla rapora göre Twitter, Elon Musk ile sosyal medya şirketini satın alması için 43 milyar dolarlık teklifi üzerine görüşmelere başladı.

Wall Street The Journal, anlaşmanın bu hafta içinde tamamlanabileceğini, ancak imzalanacağının garantisi olmadığını belirtti.

Hafta sonu gerçekleştirilen bu görüşmenin en can alıcı noktası ise Twittter’ın Elon Musk’a karşı olan tutumundaki değişiklik oldu.

Tesla (TSLA) CEO’su teklifini ilk kez açıkladıktan sonra, Twitter yönetimi bunu engellemek için zehirli hap stratejisi uygulamıştı. 

Fakat geçen hafta Perşembe günü Musk’ın Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansman sağladığı haberi Twitter’ı tekrar bu konu üzerinde düşünmeye itmiş gibi gözüküyor.

Musk’ın bu açıklaması işe yaramış olmalı ki Twitter yöneticileri Tesla CEO’sunun teklifini tekrar değerlendirmek için geçtiğimiz hafta sonunda kendisi ile bir görüşme yaptı. Anlaşma görüşmeleri, Twitter’ın Musk’ın teklifindeki pozisyonunun önemli ölçüde çözülmesini temsil ediyor.   

The Times’ın haberine göre, Musk ve Twitter Yönetim Kurulu arasındaki müzakereler, pazartesi gününün erken saatlerinde başladı. Twitter her ne kadar Musk ile anlaşmaya yaklaşıyor olsa da şu anda tam olarak bir anlaşmaya varıldığı düşünülmüyor. 

Görüşmelerin netlik kazanmamış olma ihtimali Twitter’ın konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınmasından da anlaşılabiliyor. 

Tesla milyarderinin Twitter’ı satın alma ısrarının altından yatan en önemli sebep ise Twitter’ın halka açık bir şirket olarak “ifade özgürlüğü“nü sağlamadığını düşünmesi olarak gösteriliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı