BIST Şirket Haberleri

4 Şirketten Peşpeşe Açıklama! Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar

February 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
4 Şirketten Peşpeşe Açıklama! Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden peşpeşe yeni iş ilişkisi duyuruları gelmeye başladı. 

16 Şubat 2023 tarihi itibariyle Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Yeo Teknoloji, Girişim Elektrik, Sanica Isı Sanayi ve SDT Uzay Ve Savunma Teknolojileri satış sözleşmelerinin detaylarını paylaştı.

Yeo Teknoloji, bir müşterisiyle 46,8 MW Rüzgar Enerjisi Üretim Santralinin enterkonnekte şebekeye bağlantısını sağlayacak olan Enerji İletim Hattı’nın anahtar teslim yapılması için 1.775.000 dolarlık satış sözleşmesi imzaladı. 

Girişim Elektrik, 70% bağlı ortaklığı Europower Enerji Portekiz bayisi aracılığı ile Güneybatı Afrika ülkesi Angola Cumhuriyeti’nde yerleşik bir firmaya ‘Muhtelif sayıda ve özellikte Metal Clad, Modüler Hücre ve Dağıtım Trafosu’ tedariki konusunda 9.250.135 TL’lik sipariş aldı.

Europower Enerji aynı zamanda Litvanya’da yerleşik bir firma aracılığı ile Litvanya Elektrik Dağıtım Şirketi ESO’ ya ‘’Muhtelif güçte ve sayıda Dağıtım Trafosu’’ tedariki için 7.403.000 avroluk bir satış sözleşmesi daha imzaladı.

Sanica Isı Sanayi, Adıyaman bölgesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleştirilecek konut inşaatlarında kullanılmak üzere üst yapı borularının temini ile ilgili olarak 40.000.000 TL tutarında satış sözleşmesi imzaladı. Teslimatların ise 2023 yılı içerisinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

SDT Uzay Ve Savunma Teknolojileri, yurt içi bir müşterisinden savunma sistemleri konusunda 3.900.000 dolar tutarında yeni bir sipariş aldı. Şirket siparişe konu ürünlerin teslimatlarını ise 2023 ve 2024 yıllarında gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı.

4 Şirketten Peşpeşe Açıklama! Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu