BIST Şirket Haberleri

6 Şirketten Açıklama: Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar!

March 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
6 Şirketten Açıklama: Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar!

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden art arda yeni iş birliği duyuruları gelmeye devam ediyor.

29 Mart 2023 tarihi itibarıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Astor Enerji, Netaş, Ulusoy Un, Smart Güneş Teknolojileri ve Girişim Elektrik, satış sözleşmelerinin detaylarını paylaştı.

Astor Enerji (ASTOR)

  • Yurt içinde yerleşik özel bir firma ile toplam 475.000 dolarlık “Güç Transformatörü” sözleşmesi imzaladı.
  • İspanya’da yerleşik özel bir firma ile toplam 1.197.000 avroluk “Güç Transformatörü” sözleşmesi imzaladı.
  • Yurt içinde yerleşik bir firma ile sipariş kapsamında toplam 1.223.931 dolarlık “Güç Transformatörü, Dağıtım Transformatörü ve Anahtarlama Ürünleri” sözleşmesi imzaladı.

Girişim Elektrik (GESAN)

  • Girişim Elektrik, SEM-MAK Makina ile Çatı Öztüketim GES projesi için anlaşma sağlayarak 554.441 dolarlık sözleşme imzaladı.
  • 70% bağlı ortaklığı Europower Enerji, Estonya’da yerleşik bir firmadan ‘Muhtelif güçte ve sayıda Dağıtım Trafosu” tedariki için 858.310 avroluk sipariş aldı.

Netaş (NETAS)

  • Türk Telekom’dan akıllı ev teknolojileri için yüksek hız ve performansta kablosuz internet bağlantısı sunan WiFi – 5 destekli fiber modem tedariği için 4.305.000 dolar tutarında sipariş aldı.
  • TTNET ile imzalanan VDSL Modem Çerçeve Sözleşmesi kapsamında, ev ve kurumsal abonelere sabit geniş bant internet bağlantısı sunan ZTE WiFi 5 modem tedariği için 2.269.500 dolar tutarında sipariş aldı.

Ulusoy Un (ULUUN)

  • Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından açılan buğday ihalesini 1.103.906.925 TL ile kazandı. Şirket siparişleri 18 Mayıs 2023 – 10 Temmuz 2023 tarihleri arasında teslim edeceğini bildirdi.

Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG)

Şirketin 100% bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışı işine istinaden 41.913.696 TL‘lik satış sözleşmesi imzaladı.

YEO Teknoloji (YEOTK)

Yeo Teknoloji bir süredir geliştirmekte olduğu Güneş Enerji Santrali (GES) projesi için Türkiye’nin alanında önde gelen bir şirketi ile 20.550.000 dolar tutarında satış sözleşmesi imzaladı.

6 Şirketten Açıklama: Yeni Satış Sözleşmesi İmzaladılar!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 29 Mart 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.