BIST Şirket Haberleri

4 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

June 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
4 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 4 şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Desa (DESA)’nın 397,75%, Dap Gayrimenkul Geliştirme (DAPGM)’nin 92,50%, Lider Faktoring (LIDFA)’in 88% ve Gentaş (GENTS)’ın 33,78%’lik bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecinin tamamlandığını duyurdu.

4 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Desa, 195,77 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 49,22 milyon TL olan sermayesini, 245 milyon TL’ye yükseltecek.

Dap Gayrimenkul Geliştirme, 185 milyon TL kâr payından karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 200 milyon TL olan sermayesini, 385 milyon TL’ye yükseltecek.

Lider Faktoring, 118,80 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 135 milyon TL olan sermayesini, 253,80 milyon TL’ye yükseltecek.

Gentaş, 75,75 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 224,24 milyon TL olan sermayesini, 300 milyon TL’ye yükseltecek.

4 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK