Borsa Haberleri

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: YEOTK, VBTYZ, PATEK, EREGL, EBEBK

May 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Günün Şirket ve Borsa Haberleri: YEOTK, VBTYZ, PATEK, EREGL, EBEBK

9 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla günün öne çıkan şirket ve borsa haberlerini senin için derledik!

Günün Şirket Gelişmeleri 

  • Yeo Teknoloji (YEOTK); 100% bağlı ortaklığı YEO Enerji Yatırımları’nın, Zambiya’da 75% payla sahip olduğu şirket ile 60 MWp güneş enerji santrali ve 20 MWh kapasiteli enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesi için çalışmalara başladığını duyurdu. (Kaynak)
  • VBT Yazılım (VBTYZ), Türkiye’de yerleşik bir hava yolu şirketi ile “Ana Sistem Yazılımları ve Teknik Destek Bakım Hizmeti” kapsamında 3 yıl süreli ve 8 milyon dolar bedelle ek protokol imzaladığını duyurdu.
  • Pasifik Donanım Yazılım (PATEK), bağlı ortaklığı Titra Teknoloji’nin, bakanlık tarafından duyurulan; “Havacılık sektöründe elektronik haberleşme temelli teknoloji geliştirilmesine yönelik; Ar-Ge projesi destek programı” kapsamında sunduğu “İha Takip ve Trafik Yönetim Sistemi” desteklenmeye uygun bulundu. (Kaynak)
  • Ereğli Demir Çelik (EREGL), 100% bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu. (Kaynak)
  • Ebebek (EBEBK), Nisan 2024’te Türkiye’de ebebek mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedinin 7 milyon 651 bin 777 olduğunu ve bu rakamın Nisan 2023’de 6 milyon 538 bin 860 olduğunu açıkladı. (Kaynak)
  • Koç Metalurji (KOCMT), halka arzı kapsamında bugün talep toplamaya başlayacak.
  • Lila Kağıt (LILAK) payları borsada bugün işlem görmeye başlayacak. 

🔎Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin.

Hangi Şirketler Pay Geri Alımı Yaptı?

  • KRVGD, paylarının geri alınması kapsamında 271.500 adet payı 27,00 – 27,50 TL fiyat aralığından geri aldı.
  • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet payı 248,50 – 253,00 TL fiyat aralığından geri aldı.

Bugün Hangi Şirket Temettü Ödeyecek?

Bugün temettü ödemesi yapacak bir şirket bulunmuyor.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayımladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

Günün Şirket ve Borsa Haberleri: YEOTK, VBTYZ, PATEK, EREGL, EBEBK

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP