BIST Şirket Haberleri

3 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

May 12, 2023 • 1 dakika okuma süresi
3 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üç şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi (OTKAR) 400%, E-Data Teknoloji Pazarlama (EDATA) 200%, Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret’in (MAVI) 100%’lük bedelsiz sermaye artırım başvurusunun onay sürecini tamamladığını duyurdu.

3 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi 96 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 24 milyon TL olan sermayesini, 120 milyon TL’ye yükseltecek.

E-Data Teknoloji Pazarlama 90 milyon TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla, 45 milyon TL olan sermayesini, 135 milyon TL’ye yükseltecek.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret 99 milyon 314 bin TL iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımıyla 93 milyon 314 bin TL olan sermayesini, 198 milyon 628 bin TL’ye yükseltecek.

3 Şirketin Bedelsiz Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK