BIST Şirket Haberleri

3 Şirketin Bedelli Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

June 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
3 Şirketin Bedelli Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 3 şirketin bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı.

SPK bu haftaki bülteninde; Vakıf GYO (VKGYO)’nun 50%, Söktaş (SKTAS)’ın 44%, Zorlu Enerji (ZOREN)’nin 150% bedelli sermaye artırım başvurusunun onay sürecini tamamladığını duyurdu. Buna göre;

3 Şirketin Bedelli Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Vakıf GYO, 1.14 milyar TL olan mevcut sermayesini bedelli artırım yoluyla 1.71 milyar TL’ye yükseltecek. Şirket, böylece %50 oranında bedelli sermaye artışı gerçekleştirecek.

Söktaş Tekstil, 153 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli artırım yoluyla 222 milyon TL’ye yükseltecek. Şirket, böylece %44 oranında bedelli sermaye artışı gerçekleştirecek.

Zorlu Enerji, 2.5 milyar TL olan mevcut sermayesini bedelli artırım yoluyla 5 milyar TL’ye yükseltecek. Şirket, böylece %150 oranında bedelli sermaye artışı gerçekleştirecek.

3 Şirketin Bedelli Sermaye Artırım Başvurusu Onaylandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK