Temettü Bültenleri

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

April 3, 2023 • 3 dakika okuma süresi
3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* (Hak Ediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hak ediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portföyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Cisco Systems (CSCO)

Çok uluslu ağ teknolojileri şirketi Cisco Systems (CSCO), bu hafta temettü veren şirketler arasında. Yıllık 2,96% temettü verimi olan şirket, veri merkezi ve şube ağlarına güvenli bağlantı sunuyor. Ayrıca teknik destek ve danışmanlık hizmetleri sağlıyor. 5G bağlantısı gibi geleceğe yönelik çalışmalarıyla da ön plana çıkıyor. Cisco; farklı ölçekteki şirketlere, kamu kurumlarına ve hükümetlere hizmet veriyor. 

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

Comcast (CMCSA)

Bu haftanın temettü listesinde yıllık 2,91% temettü verimiyle Comcast (CMCSA) da yer alıyor. Video, internet ve telefon hizmeti veren şirket; kablosuz telefon ve internet hizmeti, tema parkları, televizyon yayınları, sinema filmleri ve yüksek hızlı internet alanında faaliyet gösteriyor. Şirket daha çok NBC ve Telemundo yayın ağlarıyla biliniyor.

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

Mastercard (MA)

Bu haftanın popüler temettü hisseleri arasında yıllık 0,62% temettü verimi olan Mastercard (MA) da yer alıyor. Ödeme teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirket; tüketicilere, firmalara, kamu sektörüne, hükümetlere ve bankalara hizmet veriyor. Gelişmiş ve güvenli kredi kartı ödeme sistemleriyle ön plana çıkan Mastercard, futbol organizasyonlarına yaptığı sponsorluklarla da adından söz ettiriyor. 

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

Verizon (VZ)

Yılda 6,31% gibi büyük bir temettü verimine sahip Verizon (VZ) şirketi, tüketicilere, işletmelere ve devlet kurumlarına iletişim, teknoloji ve eğlence ürünleri sağlayan dünya çapında bir şirkettir. Şirketin faaliyetleri arasında; tüketicilere faturalı ve ön ödemeli iletişim hizmeti, dizüstü bilgisayar ve tabletlerde internet erişimi, kablosuz iletişim ekipmanları ve güvenlik hizmeti bulunuyor.

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hak ediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hak ediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

3 Nisan Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı