Bültenler

28 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

November 28, 2022 • 3 dakika okuma süresi
28 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

28 Kasım Pazartesi

Hareketlilik – Blue Apron (APRN), Gossamer Bio (GOSS) ve Mullen Automotive (MULN) için opsiyonlu işlem miktarı artıyor. Çin’deki COVID gelişmelerine bağlı olarak yön bulmaya çalışan Trip.com Group (TCOM), yatırımcıların radarında.

Bilanço – Kazanç açıklaması yapacak dikkate değer şirketlerden biri de Pinduoduo (PDD).

29 Kasım Salı

Bilanço Kazanç açıklaması beklenen dikkat çekici şirketler: Intuit (INTU), Workday (WDAY), Crowdstrike (CRWD), Hewlett Packard Enterprises (HPE), NetApp (NTAP). Şirket hisselerindeki opsiyon hareketleri, Bilibili (BILI) bilançosunu açıkladıktan sonra hisse fiyatında büyük bir hareketin oluşabileceği ihtimalini gösteriyor. Shanghai merkezli video paylaşım hissesi, son kazanç raporunun ardından 15% değer kaybetmişti.

Halka Arz – Top Financial Group’un (TOP) halka arz sürecindeki hisse satış kısıtı sona eriyor. Hisse fiyatı, halka arz fiyatının biraz üzerinde seyrediyor.

TSİ 18.15’de Dutch Bros (BROS),  Barclays konferansında gayriresmi bir söyleşi düzenleyecek. Daha önceki yatırımcı konferanslarında yönetimin konuşma yaptığı zamanlarda BROS hisseleri dalgalı bir seyir izlemişti.

30 Kasım Çarşamba

Bilanço – Kazanç açıklaması beklenen dikkat çekici şirketler: Salesforce (CRM), Royal Bank of Canada (RY), Snowflake (SNOW), Splunk (SPLK), Five Below (FIVE). Şirket hisselerindeki opsiyon hareketleri, XPeng (XPEV) bilançosunu açıkladıktan sonra hisse fiyatında büyük bir hareketin oluşabileceği ihtimalini gösteriyor. Çinli elektrikli araç hissesi, son kazanç açıklamasının ardından 11% değer kaybetmişti.

TSİ 21.30’de  FED Başkanı Jerome Powell, Ekonomik Görünüm ve İşgücü Piyasası konulu bir konuşma yapacak.

1 Aralık Perşembe

Bilanço – Kazanç açıklaması beklenen dikkat çekici şirketler: Toronto-Dominion Bank (TD), Dollar General (DG), Ulta Beauty (ULTA), Kroger (KR). Şirket hisselerindeki opsiyon hareketleri, Asana (ASAN) bilançosunu açıkladıktan sonra hisse fiyatında büyük bir hareketin oluşabileceği ihtimalini gösteriyor. Teknoloji firması, son kazanç açıklamasının ardından 24% değer kazanmıştı.

Teslimat Rakamları – Çinli elektrikli araç üreticileri Nio (NIO), XPeng (XPEV) ve Li Auto (LI) kasım ayı teslimat rakamlarını açıklayacak.

Tesla (TSLA), tamamen elektrikli Semi Class 8 kamyonların ilk teslimatlarını kutlamak için Nevada’da bulunan Gigafabrika’da bir etkinlik düzenleyecek. Tesla hisseleri, daha önceki dönemlerde ürün açıklama etkinliklerinin öncesinde ve sonrasında hareketli günler yaşamıştı.

2 Aralık Cuma

● TSİ 16.30’de kasım ayı istihdam raporu açıklanacak. Ekonomistlerin tarım dışı istihdam beklentisi, ekim ayındaki 261 bin artışa karşılık kasım ayında 200 bin artış olması yönünde. Öngörülerin belirgin şekilde üstünde ya da altında bir sürpriz gerçekleşmesi, FED’in faiz kararıyla ilgili beklentileri resetleyebilir.

TSİ 21.00’de 13-14 Aralık günlerinde yapılması planlanan FED toplantısı arefesinde, FOMC yasak döneminin başlamasından önceki son işlem günü.

28 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler - Özet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha