Bültenler

21 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

November 21, 2022 • 3 dakika okuma süresi
21 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler – Özet

21 Kasım Pazartesi

Volatiliteye bakış – Blue Apron (APRN), Gossamer Bio (GOSS) ve Mullen Automotive (MULN) hisselerindeki opsiyonlu işlem hacmi artıyor. Büyük hisse hareketlerinin habercisi olabilir. 

Hisselerinin pozitif ya da negatif yönde hareket etmesi Çin’deki COVID gelişmelerine bağlı olan Trip.com Group (TCOM) yatırımcıların radarında.

Bilançolara bakış – Çeyrek kazançlarını açıklayacak olmaları nedeniyle göze çarpan şirketler:  J.M. Smucker (SJM), Agilent (A), Dell (DELL), Urban Outfitters (URBN) ve Zoom Video (ZM). Hisselerindeki yüksek opsiyonlu işlem hacmi, bilançosunu açıklamasının ardından Niu Technologies (NIU) için hisse fiyatında büyük bir hareket olacağına işaret ediyor olabilir.

Tüm gün – Mobileye Global (MBLY) için sessizlik dönemi (Kurucular, yönetim kurulu vb. tarafların hisse satış engel süresinin sona ermesi) sona ererken, analistler için derecelendirme süreci başlıyor. Mobileye hisseleri, 26 Ekim tarihli halka arzdan bu yana istikrarlı bir şekilde işlem gördü.

22 Kasım Salı

Bilançolara bakış – Rapor açıklamaları nedeniyle göze çarpan şirketler: Baidu (BIDU), Best Buy (BBY), Dollar Tree (DLTR), Dick’s Sporting Goods (DKS), Abercrombie & Fitch (ANF)HP (HP), Analog Devices (ADI) ve Autodesk (ADSK). Bank of America, çeyrek dönem trafik ve ortalama işlem hacminin güçlü olduğunu gösteren son veriler nedeniyle Dick’s (DKS)’in beklentileri aşabileceği tüyosunu verdi.

Zendesk (ZEN)’in Permira ve Hellman & Friedman yatırımcı grubu tarafından 10 milyar dolara devralınmasına ilişkin anlaşmanın bugün tamamlanması planlanıyor.

23 Kasım Çarşamba

Bilançolara bakış – Rapor açıklayacak olmaları nedeniyle göze çarpan şirketler: Deere (DE) ve Full Truck Alliance (YMM).

TSİ 22:00 Yatırımcılar FED’in son toplantısına ait tutanaklarını inceleyecek.

24 Kasım Perşembe

● Şükran günü tatili nedeniyle ABD piyasaları kapalı olacak.

25 Kasım Cuma

Polestar (PSNY) Phoenix Auto Show’da görücüye çıkıyor. Elektrikli araç üreticisi tam elektrikli Polestar 2 modelinin test sürüşlerini yaptıracak. Ziyaretçiler, henüz sadece duyurusu yapılmış olan ve 2023 sonunda kullanıma hazır hale gelmesi planlanan Polestar 3’ü incelemek için, şirket tarafından hazırlanan bir artırılmış gerçeklik deneyimini kullanabilecek. Bu etkinlik medyanın ve yatırımcıların dikkatlerini Polestar üzerine çekebilir.

TSİ 21:00 ABD’de Şükran Günü tatili sebebiyle borsalar erken kapanacak.

21 Kasım Haftası, Önemli Gelişmeler - Özet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı