Analist Notları

2024 Yılında Öne Çıkabilecek 10 Hisse

Aralık 22, 2023 • 3 dakika okuma süresi
2024 Yılında Öne Çıkabilecek 10 Hisse

Barron’s, “2024 Yılının Değer Odaklı En İyi 10 Hissesi” listesini yayınladı.

Listede Alibaba (BABA), Alphabet (GOOGL), Barrick Gold (GOLD), Berkshire Hathaway (BRK), BioNTech (BNTX), Chevron (CVX), Hertz (HTZ), Madison Square Garden Sports (MSGS) PepsiCo (PEP) ve U-Haul Holding (UHAL) yer alıyor. 

Dilersen bu hisselere ve nedenlerine birlikte göz atalım. 👀

🛍️ Alibaba Group Holding (BABA): Alibaba, dünyanın en ucuz teknoloji şirketlerinden biri. 2023’te 18% düşüşle, hisseleri ilk halka arz edildikleri 2014 yılındaki seviyelere kadar geriledi. Yani Alibaba, mart ayında sona eren mali yılda beklenen kazançların sadece sekiz katı fiyatla işlem görüyor. Bu düşüşe rağmen şirketin gelirleri on kat, kazançları ise beş kat arttı.

🔍 Alphabet (GOOGL): Muhteşem Yedili arasında bulunan Google’ın çatı şirketi Alphabet, hızlı büyüyen bir şirket. Alphabet’in Microsoft kadar hızlı büyümesi bekleniyor. 

🥇 Barrick Gold (GOLD): Barrick Gold, son paylaştığı 10 yıllık stratejik plana göre maden çıkarımını 30% artırmayı hedeflediğini açıkladı. Şirketin güncelde borcu bulunmuyor ve 2,3% temettü verimliliğine sahip. Barrick Gold hisseleri, 2024’te beklenen kazançlarının yaklaşık 16 katı fiyatla işlem görüyor.

💼 Berkshire Hathaway (BRK): Warren Buffett’ın kendisi olmadan da başarılı olabilecek şekilde konumlandırdığı Berkshire Hathaway’in vergi sonrası işletme kârları 2023’te neredeyse 20% arttı. Berkshire’ın nakit parasından elde edilen yüksek faiz geliri ve güçlü sigorta taahhüt sonuçları sayesinde 2024’te şirketin kârının 40 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

🔬 BioNTech (BNTX): BioNTech’in hisseleri değer kaybetse de şirketin kanser araştırmaları umut verici. Ayrıca şirketin nakit varlığı, mevcut piyasa değerinin neredeyse 75%’i kadar.

Chevron Corporation (CVX): Chevron, düşük riskli büyüme ve yüksek temettü verimliliği sunuyor. Şirket, 2024’te öngörülen kazançlarının 10,7 katı fiyatla işlem görüyor. Güncelde 4,2% temettü verimliliği sunan Chevron, Ocak ayında temettüsünü 8% artırmayı planlıyor.

🚗 Hertz Global Holdings (HTZ): Hertz hisseleri çarpanlarına göre ucuz olarak nitelendiriliyor ve 2024’te öngörülen kazançlarının 8,6 katı fiyatla işlem görüyor. Ayrıca Hertz’in piyasa değeri 3,1 milyar dolar ile rakibi Avis (CAR)’in piyasa değerinin yarısından bile az. Deutsche Bank analistleri, bu durum sabırlı yatırımcılar için oldukça cazip olabileceğini değerlendiriyor.

🏀 Madison Square Garden Sports (MSGS): New York Knicks ve Rangers takımlarının sahibi olan şirket, takımlarının azınlık hisselerini satabilir, çok sayıda hisse geri alabilir veya temettü ödeyebilir. Ayrıca analistlere göre takımların tamamının satılması da şirket için büyük kazanç sağlayabilir.

🥤 PepsiCo (PEP): İçecek devi, 2024’te hisse başına kazançlarında yüksek tek haneli yıllık hedefin üstünde bir büyüme bekliyor. Hisse, 2024’te öngörülen kazançlarının 20,6 katı fiyatla işlem görüyor. Ayrıca Pepsico 3% temettü verimi sunuyor ve 51 yıldır temettüsünü artırıyor.

🚚 U-Haul Holding (UHAL): 12 milyar dolarlık piyasa değerine sahip şirket, kendine ait büyük bir depolama işletmesi kurdu ve bu depolama işletmesinin tek başına 8 milyar dolar değerinde olabileceği tahmin ediliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti