Borsa Haberleri

2023’te Uçak Yolcusu Sayısı 18,2% Arttı

January 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
2023’te Uçak Yolcusu Sayısı 18,2% Arttı

✈️ Yıl sonu uçuş verileri yayımlandı! DHMİ’nin açıkladığı verilere göre, geçen yıla kıyasla toplam yolcu sayısı 18,2% büyüyerek neredeyse 215 milyona ulaştı.

📈 Diğer taraftan, havayolu şirketlerinden de trafik raporları gelmeye başladı. THYAO, toplam yolcu sayısında yıllık 16,1% büyüme gerçekleştiğini bildirirken henüz Aralık raporunu paylaşmayan PGSUS, Ocak-Kasım döneminde toplam yolcu sayısının geçen yılın aynı dönemine göre 19,0% büyüme gösterdiğini raporladı.

🛬 Toplam iç hat yolcu sayısında ise 16,3% büyüme yaşandı. THY, iç hat yolcularında 19,1% artış bildirirken Pegasus, Ocak-Kasım aralığında 9% büyüme kaydederek zayıf görünüm sundu.

🛫 Toplam dış hat yolcu sayısı yıl boyunca 18,8% büyüdü. THY, dış hat yolcu sayısının 14,1% büyüdüğünü bildirirken Pegasus ise iç hatlardaki zayıf görünümünün aksine Ocak-Kasım döneminde 25% dış hat yolcu büyümesi raporladı.

2023'te Uçak Yolcusu Sayısı 18,2% Arttı

2023'te Uçak Yolcusu Sayısı 18,2% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: KAP, DHMİ, Fintables