Borsa Haberleri

2023’te Satın Alınabilecek Şirketler: Activision, VMware, iRobot

December 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
2023’te Satın Alınabilecek Şirketler: Activision, VMware, iRobot

Microsoft (MSFT)’un planladığı 69 milyar dolarlık Activision (ATVI) alımı bitiş çizgisine yaklaşmış durumda. Ayrıca Broadcom (AVGO)’un 61 milyar dolarlık VMware (VMW) alımının da tamamlanması bekleniyor.

● Piyasa, özellikle Federal Ticaret Komisyonu’nun bu ayın başlarında alım işlemini engellemeye yönelik bir dava açmasının ardından, Activision (ATVI) anlaşmasının gerçekleşme olasılığını 40% olarak görse de Westchester Capital’den Roy Behren anlaşmanın tamamlanmasına ilişkin olasılığın çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Broadcom (AVGO)’un VMware (VMW)’i ve Amazon (AMZN)’un iRobot’u (IRBT) 1,7 milyar dolara satın almayı planladığı anlaşmalar Behren’in piyasa tarafından yanlış fiyatlandırıldığına inandığı diğer anlaşmalar arasında. Wall Street’in VMWare anlaşmasının gerçekleşme olasılığını beklediğinden çok daha düşük değerlendirerek fiyatlama yaptığını söyledi.

● Wall Street görünüşe göre Amazon’un iRobot’u satın almasına büyük bir şüpheyle bakıyor. iRobot’un oturma odalarında insanları gözetlediğine dair “üşütük” teorilerin yanı sıra mahremiyet ve anti-tröst endişelerinin olumsuz etkisiyle alımın gerçekleşme olasılığının 55% olarak değerlendirildiği işlemler bu şüpheyi destekler nitelikte. Behren, anlaşmanın onaylanma olasılığını çok daha yüksek görüyor.

2023’te Satın Alınabilecek Şirketler: Activision, VMware, iRobot

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha