Borsa Haberleri

2023 Beklentileri Sonrası Adobe Hisseleri Yükseldi

October 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
2023 Beklentileri Sonrası Adobe Hisseleri Yükseldi

● Bir sonraki mali yıl için düzenlediği kazanç tahminleri beklentilerin altında kaldıktan sonra salı gün sonuna doğru Adobe hisseleri 4% artış gösterdi. Kazanç tahminlerinde beklentilerin altında kalan rakamlar, doların güçlü pozisyonuna ve şirketin işini zorlaştıran döviz kurlarına bağlandı.

● Adobe, son çeyrekte kaydettiği yaklaşık 13% büyüme oranına kıyasla önümüzdeki mali yıl için 9% büyüme bekliyor.

● Öte yandan Adobe’a göre, dolar bu seviyede güçlenmeseydi eğer bu kazanç tahmini 4% daha yüksek olacaktı.

● Şirketin Finans Başkanı Dan Durn, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, Adobe Creative’in rekor sayıda müşteriyi elinde tuttuğunu ifade etmişti. Bu noktada, toplam gelirin 59%’unu teşkil eden Creative Cloud tasarım yazılımı aboneliği de büyük katkı sağlamıştı.

● Çeyrek dönemde gelirin 59%’u Amerika kıtasından geldi. Bu rakam, bir önceki yılın aynı döneminde 57% idi.

● CEO Shantanu Narayen konuya ilişkin olarak, “Adobe’un bu belirsiz makroekonomik ortamda istikrarlı bir başarı göstermesi, çözümlerimizin müşteriler açısından büyük önem taşıdığını gösteriyor.” dedi.

2023 Beklentileri Sonrası Adobe Hisseleri Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı