Borsa Yorumları

2022’de Rekabette Öne Çıkan 10 Hisse!

December 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
2022’de Rekabette Öne Çıkan 10 Hisse!

2022 yılını, insanların ve özellikle yatırımcıların “iyi ki bitti” diyecekleri şeyler listesine ekledik. En dip seviyelerden geri dönmüş olmalarına rağmen ABD hisseleri için çetin bir yıl oldu.

Enerji dışındaki tüm sektörler yılı kırmızı bölgede kapatacak gibi görünüyor.

Piyasanın bu yılki sıkıntılı performansı göz önünde bulundurulduğunda; analistlerin halihazırda takip ettiği, üstün performans gösteren, 2022’nin rekabet noktasında en güçlü aşağıda paylaştığımız 10 hissesinin bu yıl çift haneli getiriler sağladığını ve rakamsal olarak baktığımızda hepsinin 30%’dan fazla değer kazandığını duymak kimileri için şaşırtıcı olabilir.

Yılın başından bu yana üstün performans gösteren şirketler şöyle:

  1. Cheniere Energy LNG
  2. Cheniere Energy Partners CQP
  3. Merck MRK
  4. Aspen Technology AZPN
  5. BAE Systems
  6. Lockheed Martin LMT
  7. Northrop Grumman NOC
  8. Corteva CTVA
  9. Eli Lilly LLY
  10. Campbell Soup CPB

2022’de Rekabette Öne Çıkan 10 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Morningstar