Borsa Haberleri

290% Yükseliş: Eğitim Teknoloji Hissesi GNS’in Manipülasyonu Önleme Planı

January 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
290% Yükseliş: Eğitim Teknoloji Hissesi GNS’in Manipülasyonu Önleme Planı

Singapur merkezli eğitim teknoloji hissesi Genius Group (GNS), adi hisselerine yönelik şüpheli manipülasyonu önlemek için özel bir temettü dağıtacağını ve muhtemel bir hisse geri alım, ters hisse bölünmesi ve/veya çifte kotasyon işlemi gerçekleştirebileceğini duyurmasının ardından perşembe günü 290% yükseliş kaydetti.

Genius perşembe günü erken saatlerde yaptığı duyuruda, bazı kişi ve/veya kuruluşların şirketin adi hisselerinin fiyatını suni olarak baskılamayı amaçlayan bir piyasa manipülasyonu kapsamında şirket hisselerinin “önemli” bir kısmını sattığı ancak teslim etmediği konusunda avukatlarının birtakım kanıtlara ulaştığını açıkladı. Şirket, konu hakkında resmi düzenleyici kurumlarla iş birliği halinde çalıştıklarını da aktardı.

● İşlemleri araştırmak üzere, Genius direktörü ve FBI eski Direktör Yardımcısı Timothy Murphy ile birlikte şirket yöneticisi Richard Berman ve Genius CEO’su ve Başkanı Roger Hamilton’ın yönetiminde bir görev gücü oluşturduklarını da duyurdu. Genius, manipülasyona karışan kişilere karşı yasal işlem başlatma yollarını da araştırıyor.

● Genius bunun yanı sıra, “yönetimin, piyasa manipülasyonuna karışmış olabilecek kişi ve/veya kuruluşları ortaya çıkarma konusunda yardımcı olabileceğine inandığı” özel bir temettü dağıtmayı da planlıyor. Adi hisseleri için çifte kotasyona gitmeyi de düşünen şirket, bu sayede hisselerinin kanuna aykırı bir şekilde açığa satılmasını zorlaştırabileceğine inanıyor.

290% Yükseliş: Eğitim Teknoloji Hissesi GNS’in Manipülasyonu Önleme Planı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha