Piyasa Öncesi

2. Çeyrek Bilançoları Öncesi Borsalar Artıda

2. Çeyrek Bilançoları Öncesi Borsalar Artıda
Google News Icon Takip Et

Borsalar, şirketlerin ikinci çeyrek bilançoları hazırlığı ve çarşamba günkü enflasyon verisi öncesi haftaya artıda başladı. 

Bugün açılışta Dow Jones 0,28%, S&P 500 0,16% ve Nasdaq 0,07% yükseldi.

📍 Ne oldu? 

Bu haftanın enflasyon verisi, haziran ayı FOMC toplantısında politika yapıcıların faiz molasından sonra gelecek. Çarşamba günü açıklanacak olan enflasyon verisinin ardından perşembe günü de toptan eşya fiyat baskılarının bir ölçüsü olan üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak.

Tarım dışı istihdamın haziran ayında beklentinin üzerinde artmasına rağmen biraz daha güçlü ücret artışı, FED’in daha fazla faiz artırma potansiyeline ilişkin endişeleri artırdı. Enflasyon ve faiz gündeminin yanı sıra yatırımcılar bir yandan da bu hafta aralarında JPMorgan (JPM), Wells Fargo (WFC), Blackrock (BLK) ve Citigroup (C) gibi birçok şirketten gelecek ikinci çeyrek bilançolarını takip edecek.

🔎 Ne dediler?

Morgan Stanley analisti Edward Stanley, “S&P 500 bilançolarının yılın geri kalanında ciddi bir baskıyla karşı karşıya olacağını ve bir bilanço resesyonuna gireceğini düşünüyoruz. Bunun sebebi de negatif faaliyet kaldıracı; yani maliyet büyümesi satış büyümesini aştığında, bilanço büyümesinin sert bir darbe alması.” diyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Advance Auto Parts (AAP) Atlantic Equities’in şirket notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellemesi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 50 dolara indirmesinin ardından açılış öncesinde 3% değer kaybetti.

Meta Platforms (META) geçen hafta piyasaya sürdüğü Threads uygulamasında 100 milyon kullanıcıya ulaştı ve açılışta 1% değer kazandı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC