Temettü Bültenleri

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler
Google News Icon Takip Et

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanacağın hisseler burada.

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri! 

Cisco Systems (CSCO)

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında, bilişim ve ağ teknolojileri devi Cisco (CSCO) yer alıyor. Yıllık 3,37% temettü verimiyle dikkat çeken şirket; bilişim ve ağ teknolojileri alanında faaliyet gösteren dünya çapında bir şirkettir. Şirketin faaliyetleri arasında; optik ağlar, yeni nesil güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenlik ve ağ yönetimi arayüzleri bulunuyor.

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

Comcast (CMCSA)

Bu haftanın temettü listesinde 3,17% temettü verimiyle Comcast (CMCSA) de yer alıyor. Video, internet ve telefon hizmeti veren şirket; kablosuz telefon ve internet hizmeti, tema parkları, televizyon yayınları, sinema filmleri ve yüksek hızlı internet alanında faaliyet gösteriyor. Şirket daha çok NBC ve Telemundo yayın ağlarıyla biliniyor.

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

Bristol-Myers Squibb (BMY)

Sağlık sektörünün önemli isimlerinden Bristol-Myers Squibb (BMY), bu hafta listemizde yer alan bir başka isim oldu. Yıllık 5,78% temettü verimine sahip şirket; biyofarmasötik ürünlerin geliştirilmesi, lisanslanması, üretimi, pazarlanması, dağıtımı ve satışı alanında faaliyet gösteriyor. 1933’te kurulan şirketin toplam yaklaşık 35 bin çalışanı bulunuyor. 

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

Campbell Soup (CPB)

Bu hafta listemizi lezzetiyle ön plana çıkan Campbell Soup (CPB) ile bitiriyoruz. Yıllık 3,28% temettü verimine sahip şirket, yiyecek ve içecek ürünleri üretimi ve pazarlama alanında faaliyet gösteriyor. Şirketin ürettiği ürünler arasında çorba, yemek, kurabiye, kraker, unlu mamuller ve dondurulmuş ürünler yer alıyor.

Temettüye dair merak ettiğin her şeyi Midas Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

1 Temmuz Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

🗓 Ex-Date* (Hak Ediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hak ediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekiyor. Aşağıda yer alan tarihler, temettü alabilmek için hisseyi portföyüne ekleyebileceğin “son günü” gösteriyor.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hak ediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hak ediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı