Komisyon oranları nelerdir?

Borsa İstanbul (BIST)

Borsa İstanbul işlemlerin için alım satın hacmine bağlı olarak 0,01% (on binde bir)  ile 0,04% (on binde dört) arasında komisyon ödersin.

Borsa İstanbul'a ait canlı veri Midaslılara ücretsiz sunulur. Ayrıca hesap işletim ücreti, takas ve saklama payı gibi ücretler de yoktur.

Örneğin; 50 bin TL tutarında ABC hissesini aldığında veya sattığında 20 TL komisyon ücreti ödersin. 250 bin TL tutarında ABC hissesini aldığında veya sattığında ise 75 TL ücret ödersin. Yani yapılan işlem hacmi yükseldikçe, tabloda gösterildiği gibi ödenen komisyon ücreti de (yüzdesel olarak) azalır.

Detaylı ücret bilgileri için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsin.

Content Figma.jpg

BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) komisyona dahil değildir.

Amerikan Borsaları (Nasdaq & NYSE)

Amerikan Borsalarında işlemlerini güvenli ve doğru fiyattan gerçekleşmesini temin etmek ve 500.000 dolara kadar sigortalanmanı sağlamak için, Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından takas komisyonu da dahil sadece 1,5 dolar* doğal sabit işlem ücreti alınır. (İşlem hacminden bağımsız)

*Amerikan borsalarında listelenen fiyatı 1 doların altında olan hisselerin alım ve satımlarında ödenen işlem ücretinde kısmi değişiklik olacaktır. Bu değişiklik, 300 adet üstü alım ve satımlarda uygulanacaktır. Alım-satım adedi 300 adedin üzerine çıkarsa, ilave her bir adet için “0,005 dolarlık” komisyon ücreti 1,5 dolarlık sabit işlem ücretinin üzerine eklenecektir.

Amerikan Borsalarına ait canlı veri de Midaslılara ücretsiz sunulur.

Sorununu çözemedin mi?
Destek hattından bizimle iletişime geç

Destek Hattı