Nemalandırma nedir? Nasıl yapabilirim?

Hesabında bulunan ve yatırım amaçlı kullanılmayan Türk lirası cinsinden “nakit bakiyeni” nemalandırarak değerlendirebilirsin.

Nemalandırmak, boşta duran nakit bakiyenin faiz getirisi elde etmek üzere günlük olarak kullanılmasıdır.

Nasıl nemalandırma yapabilirim?

Nemalandırma yapabilmek için nakit bakiyenin 5.000 TL ve üzeri bir tutarda olması gerekmektedir. Eğer bu tutara sahipsen, Midas uygulamasında “Hesap Özeti” sayfasına gelerek, nemalandırma seçeneğini aktif edebilirsin.

  • Nemalandırma seçeneği aktif olan müşteriler saat 16.00 ile bir sonraki iş günü sabah 09.00 arasında, hesaplarında nemalandırmaya alınacak olan bakiye ile döviz işlemi ve para çekme işlemi yapamazlar.
  • Saat 16.00’dan sonra ise “ilgili gün içerisinde” nemalandırma işlemi iptal edilememektedir.
  • Eğer saat 16.00’dan önce nemalandırma seçeneğini kapatırsan, gün içerisinde kullanılabilir bakiyeni EFT yoluyla transfer edebilirsin. Saat 16.00-17.00 arasında nemalandırma seçeneğini kapatabilirsin lâkin kullanılabilir bakiyeni EFT yoluyla transfer edemezsin.

 

Nemalandırma yapılan tutarları kullanabilir miyim? 

Nemalandırma için kullanılacak olan tutarlar saat 16.00’da nemalandırma için blokeye alınacak olup sadece hisse senedi alım işlemlerinde kullanılabilir olacaktır. (Döviz alım-satım ve para çekme işlemleri yapılamayacaktır)

Sorununu çözemedin mi?
Destek hattından bizimle iletişime geç

Destek Hattı