Blog

İlgilileri Tarafından Okunması Gereken Girişimcilik Kitapları

March 3, 2023
İlgilileri Tarafından Okunması Gereken Girişimcilik Kitapları
Makaleyi sesli dinle
En İyi Girişim Kitapları

Büyük hayallerin peşinde koşuyor, hedeflerini gerçekleştirmek için adım atmaktan çekinmiyor ve girişimcilik fikrini hayata geçirmenin yollarını arıyorsan, kişisel kütüphanende girişimcilik kitaplarına şimdiden yer açabilirsin! Peki, motivasyonununu artıracak ve sektörel anlamda bilgi sahibi olmanı sağlayacak en iyi girişimcilik kitapları hangileri? Hadi bi’ bakalım!

Bir girişimci olarak girişimcilik kitaplarının sayfalarında vakit geçirerek sektörel anlamda daha donanımlı hale gelebileceğini ve girişimcilik fikrine yeni bakış açıları kazandırabiliceğini zaten biliyorsundur. Üstelik kütüphanende halihazırda okuduğun girişimcilik kitapları da olabilir. Yine de bizler farklı alanlarda kendini geliştirmeni ve yeni girişimcilik örneklerini keşfetmeni sağlayacak girişimcilik kitaplarını senin için bir araya getirdik. Gelin, ilgilileri tarafından okunması gereken bu girişimcilik kitaplarına birlikte göz atalım!

Yalın Yeni Girişim – Eric Ries

En iyi girişimcilik kitapları arasında ilk sıralarda yer alan Yalın Yeni Girişim, bir girişimcinin ne tür özelliklere sahip olması gerektiğini yalın ve akıcı bir şekilde anlatıyor. Girişimci kişinin vizyon sahibi olması ve inovatif bir şekilde düşünmesi gerektiğini detaylarıyla aktaran bu kitap, okurlarına yeni bir düşünme biçimi ve birçok farklı konuda pratik bilgiler sunuyor. 

Mor İnek: Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün – Seth Godin

Girişimcilik kategorisinin çok satanlar bölümünden uzun bir süre inmeyen Mor İnek: Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün, küçük ölçekli firmalar için öğretici bir yol niteliğinde diyebiliriz. Küçük şirketlerin rekabet ortamında nasıl ayakta kalması gerektiğini keyifli bir dille anlatan Seth Godin, bu eseriyle girişimci kitapları arasında popülerliğini korumaya devam ediyor. 

Görünmeyeni Satmak – Harry Beckwith

Her girişimcinin okuması gereken kitaplar arasında kendisine yer bulan Görünmeyeni Satmak, daha çok hizmet sektöründeki girişimcileri hedef alıyor. Hizmet ve ürün pazarlaması arasındaki farkı vurgulayan Harry Beckwith, hizmet sektörünün satışa sürülen bir ürünün çok daha ötesinde bulunduğunu; bir insan ilişkisi, bir beklenti ve bir duygu olduğunu dile getiriyor. 

A’dan Z’ye Pazarlama – Philip Kotler

Dijital çağda girişimcilik konusunu mercek altına alan ve dijital pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere hitap eden A’dan Z’ye Pazarlama, yeni dönem pazarlama tekniklerini detaylı bir şekilde okurlarına aktarıyor. Markaların, reklamların ve satış kanallarının değişim sürecini ele alan ve günümüz modern pazarlama anlayışını bu süreçlerle değerlendiren kitap, her girişimcinin başucu kitabı olmayı hak ediyor. Markalaşma, yaratıcılık ve CRM gibi konularda A’dan Z’ye Pazarlama’nın sana birçok şey katacağından eminiz!

Mutluluk Dağıtmak – Tony Hsieh

Girişimcilik kitaplarının yalnızca iş dünyasıyla ilgili olduğunu düşünüyorsan yanıldığını söylemek isteriz! Kişisel bir serüven kitabı olarak adlandırabileceğimiz Mutluluk Dağıtmak, şirket yönetiminden hayattaki tutkuları ve amaçları bulmaya kadar birçok alanda yol gösterici oluyor. Tony Hsieh’in girişimcilik deneyimlerine tanıklık edebilmene olanak tanıyan bu kitap, okurlarına pek çok yönden ilham veriyor. Samimi bir anlatıma ve yalın bir üsluba sahip olan Mutluluk Dağıtmak, tek solukta okuyacağın girişimci kitaplarından biri!

Sil Baştan – David H. Hansson & Josan Fried

Sil Baştan, büyük ve küçük ölçekli girişimciler, yaratıcı insanlar, yaşamlarını şirketlerine adayanlar ve hatta şirket kurmayı hiç düşünmemiş olanlar için yazılan bir kitap! İçinde girişimciliğe dair sadece ufak bir düşüncesi olanları bile harekete geçirmek, zihinlerini gerekli bilgilerle doldurmak ve iş dünyasında alacağı her büyük karara yön vermek için son derece etkili olan bu eser, yayınlandığı günden bu yana çok satanlar listesinde bulunuyor. Sil Baştan’ın girişimcilik hayali kuran herkesin mutlaka okuması gereken türden bir kitap olduğunu belirtelim! 

Girişim Kitapları

Girişimcilik konusunda kendini en iyi kitaplarla beslerken başarılı yatırımlar yapmaya ne dersin? Midas uygulaması ile borsa dünyasına güçlü bir adım atarak birikimlerini kazançlı yatırımlara dönüştürebilirsin. Hiç vakit kaybetmeden App Store ya da Play Store üzerinden Midas uygulamasını indir ve borsa sektörünü keşfet!

İlgilileri Tarafından Okunması Gereken Girişimcilik Kitapları

Benzer İçerikler