Blog

Dünyanın En Büyük Telekomünikasyon Şirketleri

April 3, 2023
Dünyanın En Büyük Telekomünikasyon Şirketleri
Makaleyi sesli dinle
Dünyanın En Büyük Telekom Şirketleri

Yeni bir telefon mu aldın? Hayırlı olsun! Şimdi, iletişim kurabilmen için bir de SIM kart alman gerekiyor. Türkiye’de iletişim kurabilmek için Türk telekomünikasyon şirketlerinden birini seçmek zorundasın. Ama yatırım yapmak söz konusu olduğunda aynı zorunluluk tabii ki geçerli değil! Dünyadaki en büyük telekomünikasyon şirketlerine kolay yoldan yatırım yapma imkanı, sadece parmaklarının ucunda!

Uluslararası piyasalarda, finansal getiri yönünden oldukça tatmin edici işlem hacimlerine sahip telekomünikasyon şirketlerinin bulunduğunu biliyor muydun? Yatırımcılar için hem Borsa İstanbul’da hem de ABD borsalarında yer alan şirketlerin hisselerini bir araya getiren Midas uygulaması, dünyanın en büyük telekom şirketlerine kolay ve güvenilir yollardan yatırım yapma imkanı sunuyor. Dünyanın telekomünikasyon alanında ileri gelen şirketlerini senin için hazırladığımız bu rehber aracılığıyla keşfedebilir ve Midas yatırım hesabın ile hemen yatırım talimatı verebilirsin!

AT&T

AT&T

AT&T şirketi 1983 yılında Dallas Teksas’ta kuruldu. Kısa süre içerisinde bir holdinge dönüşen şirket, sunduğu iletişim çözümlerinin yanında dünya çapında dijital eğlence sektöründe de hizmet veriyor. AT&T’nin verdiği hizmetler genelde internet tabanlı iletişim, geniş bantlı internet ağı, dijital video hizmetleri ve telekomünikasyon ürünleri alanlarında yoğunlaşıyor. Ayrıca şirket uzun metraj film, televizyon programı, oyun üretimi ve dağıtımı da yapıyor; hatta yerel spor yayını yapan bir televizyon ağının da sahibi konumunda bulunuyor.

Verizon Communication

Verizon Communication

Eski adı Bell Atlantic Corporation olan Verizon Communication, 2000 yılında bir şirket birleşmesiyle kuruldu. Merkezi ABD – New York’ta bulunan şirket dünya çapındaki müşterilerine, işletmelere ve devlet organizasyonlarına iletişim, danışma ve eğlence hizmetleri ile çeşitli ürünler sunmaya devam ediyor. Şirket, müşterilerine kablolu veya kablosuz ağ oluşturma hizmeti sunmasının yanı sıra orta ve küçük ölçekli işletmelere geniş bantlı video ve veri hizmeti de veriyor. Veri hizmetlerinin içinde müzik, video, oyun ve haber içerikleri bulunuyor.

Deutsche Telekom AG

Deutsche Telekom AG

Deutsche Telekom AG, 1995 yılında Almanya’nın Bonn kentinde kuruldu. Müşterilerine mobil iletişim ve internet ulaşım servislerinin yanında entegre iletişim sistemleri de sunan Deutsche Telekom AG, VMware şirketi ile yaptığı iş birliği sonucu bulut bazlı çözümler de sunmaya başladı. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika genelinde yaygın olarak tercih edilen şirket, farklı ülkelerde kendi servislerini T-Mobile, T-System ve Metro markaları adı altında sunuyor.

Comcast Corporation

Comcast Corporation

Comcast Corporation, 1963 senesinde ABD’nin Philadelphia eyaletinde iletişim ve medya hizmetleri sunmak amacıyla kuruldu. Şirketin beş ana iş departmanı bulunuyor. Bu beş ana departman kablolu iletişim, medya, stüdyo, tema parklar ve yayıncılık olarak sıralanıyor. Hatta ünlü Sky News ve Sky Sport yayınları da Comcast Corporation tarafından yürütülüyor. Ayrıca şirket Xfinity markası altında mobil iletişim çözümleri ve yüksek hızlı internet paketleri satışı da yapıyor. Şirketin sahibi olduğu diğer markalar ise NBCUniversal, Sky, ve Comcast.

Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT)

Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT)

Nippon Telegraph and Telephone Corp. (NTT), 1952 yılında Japonya’da kurulmuş olan bir telekomünikasyon şirketi. Şirketin hizmet portfolyosunda sabit veya mobil ses hizmetleri, sistem entegrasyonları, sanal sunucu hizmetleri, finans ve ödeme hizmetleri ile e-kitap hizmetleri yer alıyor. Şirketin merkezi Tokyo’nun Chiyoda bölgesinde bulunuyor.

Charter Communications

Charter Communications

Charter Communications, bir geniş bantlı kablolu yayın operatörü olarak 1993 yılında ABD – Connecticut’ta kuruldu. Müşterilerine ve işletmelere sabit ve mobil ses hizmetleri ile internet hizmetleri sunan Charter Communications, aynı zamanda virüslere ve ajan yazılımlara karşı koruma sağlayan programlar da geliştiriyor. Bazı yerel spor ve haber programlarının sahibi ve yürütücüsü olan Charter Communications, Amerika’da 40’ın üzerinde şehirde 30 milyon müşteriye hizmet veriyor.

Vodafone Group Plc

Vodafone Group Plc

Vodafone Group Plc ya da Türkiye’de de bilinen kısa adıyla Vodafone, 1983 yılında İngiltere – Newbury merkezli bir telekomünikasyon şirketi olarak kuruldu. Şirket, müşterilerine hem sabit hatlarda hem de mobil hatlarda ses, mesajlaşma ve internet erişimi gibi geniş bir yelpazede iletişim hizmetleri sunuyor. Bunların yanında Vodafone, bulut depolama ve sunucu yönetimi ile nesnelerin interneti (IoT) alanlarına da yatırımlar yaparak kamuoyunun dikkatini çekiyor. Ayrıca şirketin sağlık, finansal hizmetler, toplumsal hizmetler ve perakende satış gibi alanlar üzerine geliştirdiği birçok uygulama bulunuyor.

Orange S.A.

Orange S A

Orange S.A., 1994 yılında çok uluslu bir telekomünikasyon şirketi olarak Fransa’da kurulan France Telekom’un devamı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket Avrupa, Orta Doğu ve Asya olmak üzere dünyanın üç geniş bölgesinde operasyonlarına devam ediyor. İnternet erişimi, multimedya çözümleri, veri güvenliği, siber güvenlik, bulut platformlar ve mobil ağlar gibi birçok konuda hizmet veren şirketin aynı zamanda internet içeriklerini yönettiği Orange Studio adında bir de yan kuruluşu bulunuyor.

En büyük telekom şirketleri listemizde de gördüğünüz üzere, dünyada çok gelişmiş ve birçok alanda hizmet veren telekomünikasyon şirketleri bulunuyor. Yeni projeleri ve ürün geliştirmeleri ile bu şirketler, yatırımını kazanca dönüştürmek isteyenler için oldukça cazip seçenekler sunuyor. Bu şirketlere nasıl yatırım yapacağını düşünmene ise hiç gerek yok! Çünkü Midas, dünyayı avucuna getiriyor! Hemen App Store ya da Play Store aracılığıyla Midas uygulamasını indirebilir ve Midas yatırım hesabı ile dünya telekom devlerinin hisselerine ortak olabilirsin!

Dünyanın En Büyük Telekomünikasyon Şirketleri

Hisse senetleri riskli yatırım ürünleridir. Şirketlere ortaklık, hem kârlarına hemde zararlarına ortaklık anlamına gelir. Ana paranızdan kâr etme ihtimaliniz olduğu gibi, zarar etme ihtimalinizde bulunmaktadır.

Benzer İçerikler