Borsa Haberleri

Zuckerberg’in Metaverse’i Kullanıcı Kaybediyor!

Ekim 17, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Zuckerberg’in Metaverse’i Kullanıcı Kaybediyor!

● The Wall Street Journal tarafından değerlendirilen kurum içi belgelere göre, Meta’nın tüketicilere yönelik en önemli metaverse platformu olan Horizon Worlds, kurum içi performans beklentilerini karşılamakta zorlanıyor.

● Meta, başlangıçta yıl sonuna kadar Horizon Worlds platformu aktif kullanıcılarının ayda 500 bin kişiye ulaşmasını hedefliyordu fakat paylaşılan belgelere göre aktif kullanıcı sayısı mevcut durumda 200 binin altında kalıyor.

● Dahası, bu belgelere göre çoğu kullanıcı platformdaki ilk ayından sonra Horizon metaverse’üne dönmüyor ve gazetenin paylaşımına göre kullanıcı sayısı bahar döneminden beri istikrarlı bir şekilde azalıyor.

● Rapor, dünyaların yalnızca 9%’unun en az 50 kişi tarafından ziyaret edildiğini ve çoğu dünyanın hiç ziyaret edilmediğini gösteriyor.

● İlgili belgeler, şirketin hisselerinin düşmesi, kullanıcı sayılarının azalması ve reklamverenlerin harcamalarda kesintiye gitmesi üzerine paylaşıldı. Meta hisseleri, yılbaşından bugüne kadar 62% oranında düşüş gösterdi.

● Meta sözcüsü, The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, uzun soluklu bir proje olarak tasarlanan metaverse evreninde iyileştirmeler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

● Meta temsilcileri, konuya ilişkin soruları ilk etapta yanıtsız bıraktı.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti