Borsa Haberleri

Zoom’un Hisseleri Neden Yükseliyor?

Mayıs 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Zoom’un Hisseleri Neden Yükseliyor?

Zoom (ZM) hisseleri, görüntülü sohbet yazılımının ilk çeyrek kazançlarının beklenenden daha iyi olduğunu bildirmesinin ve ikinci dönem için iyimser bir tahmin yayınlanmasının ardından pazartesi günü piyasa sonrası işlemlerde 16% yükseldi.

Zoom, analistlerin çeyrek beklentilerini aşarak üst düzey kazanç sağladı. Bu durum, rakiplerine ve sektördeki birçok şirkete kıyasla Zoom’un yavaş büyümesine rağmen maliyetleri düşürerek nasıl makro ekonomik zorluklarla mücadele edebildiğini gösteriyor. 

Zoom, pandemi sırasında üst üste beş çeyrek boyunca elde ettiği üç haneli gelir artışının ardından, şimdi daha yavaş bir büyüme gösteriyor. Pazartesi günkü borsa kapanışı itibariyle Zoom hisseleri, bu yıl 50%’den fazla düşüş de dahil olmak üzere Ekim 2020’deki zirvesinden yaklaşık 85% ​​oranında geriledi. 30 Nisan’da sona eren dönemde, gelir artışı, bir önceki yılın aynı çeyreğinde 200%’e yakınken şimdi %12 civarında seyrediyor.

Bu yavaş büyümeye rağmen şirket, ikinci çeyrek için en az 9,2%’lik bir büyümeyi temsil eden ve 1,115 milyar ile 1,12 milyar dolar arasında değişen bir gelir bekliyor. Bu rakam, analistlerin 8,7%’lik bir büyüme ve 1,1 milyar dolarlıklık tahminlerinin üstünde kalıyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti