Borsa Yorumları

Yükselişe Hazır Yeni Nesil Siber Güvenlik Hissesi

Şubat 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yükselişe Hazır Yeni Nesil Siber Güvenlik Hissesi

Canaccord Genuity’ye göre şirketlerin otomasyon araçlarına yaptıkları yatırımları artırması sebebiyle, siber güvenlik hissesi SentinelOne (S) yaklaşık 30%’luk bir ralli yapmaya hazır.

SentinelOne’ı uç nokta güvenlik alanında “yeni neslin lideri” olarak nitelendiren analist T. Michael Walkley, siber güvenlik hissesini “AL” tavsiye notu ve 12 aylık ortalamada 20 dolarlık fiyat hedefiyle takibe aldı.

Analist perşembe günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Şirketin uç nokta güvenlik alanındaki deneyimi ve orta ölçekli şirketler piyasasındaki güçlü konumu ile elde ettiği veriye dayalı güvenlik platformu özelliği sayesinde, SentinelOne’ı uzun vadeli seküler bir kazanan olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

SentinelOne’ın, müşterilerin daha iyi veri analizi yapabilmesine ve tespit/korunma çalışmalarının gelişmesine yardımcı olan “üstün otonom yapay zeka motoru” ve veri analiz araçları gibi bazı avantajlara sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Walkley bilgilendirme yazısında, “Sonuç olarak, sürdürülebilir bir gelir artışı sağlayacak şekilde, şirketlerin bu ürünleri benimseyeceği uzun soluklu bir geçiş dönemi öngörüyoruz. İş modelindeki kaldıraçla, şirketin uzun vadede güçlü bir kârlılık sağlama konusunda önünün açık olduğuna inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kurumun hisse için belirlediği 12 aylık ortalamada 20 dolarlık fiyat hedefinin perşembe günkü kapanışa kıyasla 25%’lik değer kazanabileceği anlamına geliyor.

Yükselişe Hazır Yeni Nesil Siber Güvenlik Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti