Borsa Haberleri

YouTube Gelirleri 2% Azaldı, Google Hisseleri Düşüşe Geçti!

Ekim 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
YouTube Gelirleri 2% Azaldı, Google Hisseleri Düşüşe Geçti!

 ● Alphabet hisseleri, salı günü kapanış sonrası yaklaşık 7% değer kaybetti. Bu gelişme, şirketin üçüncü çeyrek için beklenenin altında kazanç ve gelir rakamları açıklamasının ve çalışan sayısının ciddi oranda azaltılacağını bildirmesinin ardından yaşandı.

●  Bir önceki yıl 41% olan gelir artışı 6%’ya geriledi. Şirket, internet reklamcılığı harcamalarındaki düşüşle mücadele ediyor. Pandemi başlarındaki bir dönem haricinde bu, 2013 yılından beri karşılaşılan en zayıf dönem.

● YouTube reklam gelirleri 2% düşerek 7,07 milyar dolar oldu. Geçtiğimiz yıl bu rakam 7,21 milyar dolardı. Analistler 3%’lük bir artış bekliyordu. Alphabet, çeyrek dönem içerisindeki toplam reklam gelirini 54,48 milyar dolar olarak bildirdi. Buna göre, geçtiğimiz yıla kıyasla bir miktar yükseliş görüldü.

● Şirketin CEO’su Sundar Pichai, yaptığı açıklamada şirketin belirli ürünlere ve iş önceliklerine daha fazla odaklanacağını söylerken finans direktörü Ruth Porat şu ifadelerde bulundu: “Büyüme önceliklerimize daha hızlı ulaşmak için kaynaklarımızı yeniden düzenlemeye çalışıyoruz.”

● Google Cloud, çeyrek dönemde analistlerin beklentilerinin üzerine çıkarak 6,9 milyar dolar kazanç getirdi. Bu rakam, bir önceki yıl 5 milyar dolardı. Google Cloud platformunda karşılaşılan zarar 699 milyon dolar oldu. Geçtiğimiz yılın zararı ise 644 milyon dolar şeklindeydi.

● 6%’lık toplam büyüme oranı, pandemi dışında, 2013 yılından beri karşılaşılan en zayıf döneme işaret etti.

YouTube Gelirleri 2% Azaldı, Google Hisseleri Düşüşe Geçti!

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti