Borsa Yorumları

Yatırımcıların Beğenisini Kazanan Enerji Hisseleri!

Kasım 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Yatırımcıların Beğenisini Kazanan Enerji Hisseleri!

Ritholtz Wealth Management CEO’su Josh Brown’a göre enerji sektöründe boğa piyasası hâlâ güçlü ve her geri çekilme bir alım fırsatı veriyor. 

West Texas Intermediate (WTI) ham petrol vadeli işlemlerinin 3 Ocak’tan beri en düşük seviyesine gerilemesi ile birlikte petrol fiyatlarının düşmesi,  pazartesi günü erken saatlerde enerji sektörünün yönünü aşağıya çevirmesine neden oldu. Bu gelişme, OPEC+ tarafından günlük üretimin 500 bin varil arttırılmasının düşünüldüğüne dair Wall Street Journal haberinin ardından geldi. Bununla birlikte Suudi Arabistan’ın bu rapora karşı çıkmasıyla, petrol sabah saatlerinde kaybettiğinin bir kısmını geri aldı. 

Energy Select Sector SPDR Fonu da erken saatlerde yaşadığı kayıpların bir kısmını telafi etmesine rağmen, yine de 1%’i aşkın düşüş kaydetti. 

Brown, “İşte bu, en iyi temeller üzerine oturmuş ve muhtemelen tüm piyasada en az talep gören sektör ve gelirlerdeki artış halen çok yüksek.” ifadelerini kullandı. 

Enerji sektörüne olumlu bakanlardan biri de Virtus Investment Partners kıdemli yöneticisi Joe Terranova, Sektörün Covid yasaklarının sürdüğü Çin’de talebin azalacağına dair endişelerin getirdiği baskıyla karşı karşıya olduğuna inanıyor. 

Enerji sektöründe pozisyon alınmasını tavsiye etse de, piyasaya göre daha dengeli olan hisselere dikkat çekiyor. Chevron (CVX), ConocoPhillips (COP), Exxon Mobil (XOM), EOG Resources (EOG), Phillips 66 (PSX) ve Valero Energy (VLO) özellikle beğendiği hisse senetleri arasında.

Terranova, “Bunlar, çeşitlendirilmiş bir enerji hissesi sepetinde kesinlikle bulunması gerektiğine inandığım şirketler” dedi. 

iShares U.S. Oil & Gas Exploration & Production borsa yatırım fonunun yanı sıra  Cheniere Energy (CQP), Southwest Gas (SWN) ve Nextera Energy (NEP) hisselerini beğendiğini belirten Brown ise, “Para kazanmaya devam etmek istiyorsanız gelmeniz gereken yer buralar.” ifadelerini kullandı. 

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti