Borsa Haberleri

Yatırımcılara İstikrar ve Kazanç Vadeden Hisseler!

Yatırımcılara İstikrar ve Kazanç Vadeden Hisseler!
Google News Icon Takip Et

S&P 500 endeksi düşüşünü sürdürüyor, hatta geçtiğimiz günlerde 3.666 seviyesine inerek kısa süreliğine ayı piyasası bölgesine geriledi. Bu hızlı düşüş, FED’in sıkılaştırma stratejisinin ekonomiyi resesyona sürükleyeceğine dair endişeleri artırdı ve yatırımcıları, portföylerini korumanın yollarını aramaya itti. 

Piyasalar için zorlu bir haftanın ardından CNBC Pro, yatırımcılar için bazı istikrarlı değer hisselerine dikkat çekti. Bu doğrultuda Russell 1000 değer endeksini taradı ve yatırımcılara kazanç ve istikrar sağlayacağını düşündüğü isimleri belirledi. FactSet verilerine göre bu hisse senetleri en azından yıl bazında yatay seyrediyor. Ayrıca söz konusu hisselerin üç yıllık beta katsayısı 0,99’un altında ve temettü getirileri de en az 2%. 

Bu arada beta katsayısı, hisse senedinin piyasaya göre getiri oynaklığını ölçer. Bu oran düştükçe risk azalır ve şirketten beklenen getiri artar. 

Piyasa Oynaklığında Ayakta Kalma Potansiyeline Sahip Hisse Senetleri!

Elektrik hizmetleri şirketi DTE Energy (DTE), bu yıl 5%’lik kazançla başarılı bir performans gösterdi. Şirketin hisselerinde “AL” notu olan analistlerin yarısından fazlası, hisselerin mevcut seviyesinden 12% artmasını bekliyor. Ayrıca DTE, 0,7’lik düşük bir üç yıllık beta katsayısına sahip. Dahası şirket, 3,4% temettü getirisi ödeyerek yatırımcılara istikrarın yanı sıra bir miktar gelir de sağlıyor. 

Kamu hizmetleri alanında öne çıkan bir diğer isim de American Electric Power Company (AEP). Bu yıl 9%’dan fazla yükselen hisse senedinde “AL” notu bulunan 10 analistten 6’sı önümüzdeki dönemde en az 10%’luk bir artış daha bekliyor. 3 yıllık beta katsayısına sahip olan şirketin temettü verimi ise 3,2%. 

Petrol şirketi Chesapeake Energy (CHK) bu yıl yaklaşık 4% değer kazandı. FactSet, Wall Street’teki her 10 analistten neredeyse 8’i tarafından “AL” notu verilen şirketin çift haneli bir artış yakalayacağını tahmin ediyor. Petrol şirketi, 0,7’lik düşük beta katsayısının yanı sıra 2% temettü getirisi de ödüyor. 

Bu kapsamda değerlendirilen diğer hisseler de şöyle: AES (AES), Exelon (EXC) ve General Dynamics (GD)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı