Bültenler

Yatırımcı Takvimi – 30 Ocak Haftası

Ocak 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Yatırımcı Takvimi – 30 Ocak Haftası

30 Ocak – Pazartesi

Yüksek Volatilite – Upstart Holdings (UPST) ve Root (ROOT), çok yüksek hacimde açığa satış (kısa pozisyon) etkisiyle dalgalı bir hafta geçirebilir. Bed, Bath & Beyond (BBBY), giderek güçlenen iflas ihtimaliyle oldukça yüksek hacimde açığa satışlarla yüzleşiyor.

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Whirlpool (WHR), NXP Semi (NXPI). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Sofi Technologies (SOFI)’in aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

31 Ocak – Salı

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Exxon Mobil (XOM), General Motors (GM), UPS (UPS), Pfizer (PFE), Caterpillar (CAT), McDonald’s (MCD), Amgen (AMGN), AMD (AMD), Electronic Arts (EA), UBS (UBS). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Snap (SNAP) ve Super Micro Computer (SMCI)’ın aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

1 Şubat – Çarşamba

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: Amerisourcebergen (ABC), Altria (MO), MetLife (MET), Meta Platforms (META). Opsiyonlu işlemler, Peloton Interactive (PTON)’in bilanço açıklamasının ardından çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

Elektrikli Araç Raporları – Çinli elektrikli araç üreticileri Nio (NIO), Li Auto (LI) ve XPeng (XPEV) aylık teslimat raporlarını açıklayacak. Covid kısıtlamalarının gevşetilmesinin ardından geçen ilk bir aylık süreyi ve Çin Yeni Yılı’nın ilk günlerini de kapsayan ocak ayı Makao kumarhane gelir raporu yakından takip edilecek.

TSİ 22.00 FED Faiz Kararı: Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), merkez bankasının iki günlük toplantısının ardından açıklama yapacak.

TSİ 22.30 FED: FED Başkanı Jerome Powell bir basın toplantısı düzenleyecek.

2 Şubat – Perşembe

Bilanço – Bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler: ConocoPhillips (COP), Merck (MRK), Eli Lilly (LLY), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Alphabet (GOOG), Starbucks (SBUX), Ford Motor (F), Qualcomm (QCOM). Opsiyonlu işlemler, bilanço açıklamasının ardından Canada Goose (GOOS)’un aşağı ya da yukarı yönlü çift haneli bir salınım yaşayacağını gösteriyor.

3 Şubat – Cuma

Bilanço – Cigna (CI) ve Church & Dwight (CHD), bilanço açıklaması beklenen önemli şirketler arasında. Bilanço raporuna ilave olarak Church & Dwight (CHD), strateji güncellemesi ve uzun vadeli beklentilerini de içerecek şekilde bir analist günü etkinliği düzenleyecek.

TSİ 16.30 Makro Veri: Ocak ayı istihdam raporunda, çalışan sayısının 175 bin arttığının görüleceği tahmin ediliyor. İşsizlik oranının çok hafif yükselerek 3,6% olarak gerçekleşeceği ve ortalama saatlik kazançların geçen aya kıyasla 0,3% artacağı öngörülüyor.

Yatırımcı Takvimi – 30 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti