BIST Şirket Haberleri

Yatırım Haberi: Alarko Holding Yeni Şirket Kuruyor!

March 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Yatırım Haberi: Alarko Holding Yeni Şirket Kuruyor!

Alarko Holding (ALARK) 320 milyon TL değerinde yeni şirket kuracağını duyurdu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Sermaye Piyasası mevzuatında belirtilen aracılık faaliyeti ve menkul kıymet portföyü işletmek amacı gütmeksizin, yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin sermayesine doğrudan veya dolaylı olarak iştirak etmek, sermaye piyasası araçlarına, diğer menkul kıymetlere, nakit, değerli madenlere, emtialara, yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin çıkarmış olduğu veya çıkaracağı pay senetlerine doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapmak üzere 320 milyon TL sermayeli bir anonim şirket kurulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Alarko Holding, geçtiğimiz günlerde tarım ve gıda sektörüne yatırım yapma kararı aldığını açıklamıştı. Şirket 2030 yılına kadar 650 milyon dolarlık yatırımla 4000 kişiyi istihdam etmeyi hedeflemekte.

Yatırım Haberi: Alarko Holding Yeni Şirket Kuruyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu