Borsa Yorumları

Yapay Zeka Yarışında Yeni Bir İsim: Palo Alto Networks

February 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yapay Zeka Yarışında Yeni Bir İsim: Palo Alto Networks

Yapay zeka yarışında Alphabet (GOOGL) ve Microsoft (MSFT)’un baskın olduğunu görüyoruz. Ancak bazı analistler, en azından kurumsal alanda yapay zeka yarışına katılacak isimlerden biri olan Palo Alto Networks (PANW)’ün yabana atılmaması gerektiğini belirtiyor. 

Analistler bu hafta yaptıkları açıklamalarda, güçlü bir bilanço açıklayan ve çarşamba günkü işlem seansında hisse değerini 12%’den fazla artıracak şekilde beklentileri aşan siber güvenlik sağlayıcısını ve onun yapay zeka rolünü öne çıkardı.

Bu hafta analistlerle gerçekleştirilen bir bilanço toplantısında Palo Alto Networks’ün yapay zekadan aldığı destek hakkında yorumlar yapan CEO Nikesh Arora, yazılım şirketini güvenliği geliştirmek için makine öğreniminden yararlanma konusunda “en iyi konumlanmış” şirketlerden biri olarak nitelendirdi. XSIAM olarak adlandırılan yeni yapay zeka tabanlı güvenlik operasyon merkezi platformunun, şirket için “büyümenin diğer bir ayağı” olabileceğini de sözlerine ekledi.

Goldman Sachs’tan Gabriela Borges, değeri yakın zamanda 30 milyon dolara ulaşan XSIAM platformunu, yazılım sektöründe yapay zekanın “en dikkat çekici uygulamalarından biri” olarak gösterdi. Şirketin “bu kategorideki pazarlama ve ürün liderliğinin sınıfında en iyi” olduğunu da vurguladı.

Yapay Zeka Yarışında Yeni Bir İsim: Palo Alto Networks

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC