BIST Şirket Haberleri

Yabancı Yatırımcıların Ağustosta En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

Eylül 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Yabancı Yatırımcıların Ağustosta En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

Yabancı yatırımcıların ağustos ayı itibarıyla Borsa İstanbul’da en fazla alım-satım yaptığı hisseler belli oldu.

Yabancı yatırımcılar, ağustos ayında Borsa İstanbul’da 50 milyar 082 milyon 313 bin 052 dolarlık alış ve 50 milyar 765 milyon 622 bin 184 dolarlık satış gerçekleştirdi. Bu verilere göre yabancı yatırımcı, borsada 683 milyon 309 bin 132 dolarlık net satım gerçekleştirmiş oldu.

📈 Yabancı Yatırımcıların En Fazla Alım Yaptığı Hisseler

Yılın 8. ayında yabancı yatırımcıların net işlemlerinde en fazla alım yaptığı hisse 66,21 milyon dolarla Garanti Bankası (GARAN) olurken, Garanti Bankası’nı 45,64 milyon dolarlık net alımla Doğuş Otomotiv (DOAS) ve 38,64 milyon dolarla Türk Traktör (TTRAK) hissesi izledi.

📉 Yabancı Yatırımcıların En Fazla Satış Yaptığı Hisseler

Yabancı yatırımcıların net işlemlerinde en fazla satış yaptığı hisse 185,44 milyon dolarla Tüpraş (TUPRS) olurken, Tüpraş’ı 174,18 milyon dolarlık net satışla Türk Hava Yolları (THYAO) ve 46,04 milyon dolarla Tofaş (TOASO) hissesi izledi.

Yabancı Yatırımcıların Ağustosta En Çok Alım-Satım Yaptığı Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa İstanbul

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti