Borsa Yorumları

Wells Fargo Bu Enerji İsimlerinde Toparlanma Bekliyor

January 9, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wells Fargo Bu Enerji İsimlerinde Toparlanma Bekliyor

Wells Fargo, düşen faiz oranlarının ana katalizör görevi görmesi sebebiyle ev tipi güneş paneli üreten şirketlerin 2024 yılında toparlanabileceğini düşünüyor. 

Analist Michael Blum, Fed’in faiz indirimlerinin ev tipi güneş paneli üreten şirketlere olumlu yansıyacağı konusunda iyimser. Blum, bu çerçevede Enphase Energy (ENPH), Sunrun (RUN) ve First Solar (FSLR) şirketlerini ön plana çıkarıyor. 

Blum, yazdığı bir notta; “Ev tipi güneş enerjisi talebi, faiz oranı hareketlerine daha duyarlıdır. Bu nedenle düşen faiz oranlarının performans üzerinde daha büyük bir itici güç olmasını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Analistin Hisselere Yönelik Tahminleri

Michael Blum, ENPH için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla 141 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu da hissenin güncel fiyatına kıyasla yaklaşık 22%’lik bir artışa işaret ediyor. 

Yazdığı notta analist ENPH için; “Oranların düşmesi ve önümüzdeki birkaç çeyrekteki tahminler için düşük bir beklentinin olması nedeniyle, ENPH için en kötünün geride kaldığına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Blum, RUN için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuyla 22 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. Bu da hissenin güncel fiyatına kıyasla yaklaşık 36%’lık bir artış demek.

Analist, FSLR için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine ve 215 dolarlık hedef fiyat tahmini de 187 dolara düşürdü. Hedef fiyattaki düşüşe rağmen Blum’un yeni revizyonu, FSLR’de önümüzdeki 12 ay içinde 12%’lik bir artış görülebileceğini ima ediyor. 

Analist, yazdığı notta FSLR için; “Önümüzdeki birkaç yılda kapasitenin tükenmiş olması nedeniyle, FSLR’nin rakiplerine göre faiz oranı hareketlerine daha az duyarlılığı var.” yorumunu yapıyor. 

Wells Fargo Bu Enerji İsimlerinde Toparlanma Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC