Borsa Haberleri

Warren Buffett’ın Yeni Hissesi: Taiwan Semiconductor

Kasım 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Warren Buffett’ın Yeni Hissesi: Taiwan Semiconductor

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i 30 Eylül 2022 itibarıyla sona eren çeyrekte yeni pozisyonlar aldı: Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) (yaklaşık 60,1 milyon hisse), orman ürünleri şirketi Louisiana-Pacific (LPX) (yaklaşık 5,8 milyon hisse) ve Jefferies Financial (JEF) (433 bin hisse).

● Berkshire normalde büyük teknoloji hisselerine yatırım yapmıyor ve genellikle büyüklükleri sebebiyle rekabet avantajına sahip olduklarını düşündüğü şirketlerin hisselerini tercih ediyor.

● Bu kapsamda Bank of New York Mellon (BK), VeriSign (VRSN) ve 2023’ün ilk çeyreğinde satın alınması planlanan STORE Capital (STOR) hisselerindeki pozisyonlarını terk etti.

● Devasa yatırım şirketi Occidental Petroleum (OXY) hisselerini 158,6 milyondan yaklaşık 194,4 milyona, Paramount Global (PARA) hisselerini yaklaşık 78 milyondan yaklaşık 91 milyona, Celanese (CE) hisselerini yaklaşık 9,16 milyondan yaklaşık 9,71 milyona ve Chevron (CVX) hisselerini 161 milyondan yaklaşık 165 milyona çıkardı.

U.S. Bancorp (USB) hisselerini yaklaşık 120 milyondan yaklaşık 78 milyona, Activision Blizzard (ATVI) hisselerini yaklaşık 68 milyondan yaklaşık 60 milyona ve General Motors (GM) hisselerini ise yaklaşık 53 milyondan yaklaşık 50 milyona düşürdü.

● 30 Eylül 2022’den bu yana Buffet’ın CEO’su olduğu Berkshire, USB’deki pozisyonunu daha da azalttı.

● Genel olarak Berkshire son çeyrek boyunca tam bir hisse senedi alıcısı oldu.

Warren Buffett’ın Yeni Hissesi: Taiwan Semiconductor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti