Borsa Yorumları

Wallstreet’in Değeri Henüz Bilinmeyen Hisseleri

February 13, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wallstreet’in Değeri Henüz Bilinmeyen Hisseleri

Bak of America bu hafta, yatırımcılara ikna edici giriş noktası sunduğuna inandığı bir dizi hissenin ismini açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, bu şirketlerin mevcut ortam bağlamında cazip oldukları ve uzun vadede hisse değerini daha çok artırmak üzere hazır oldukları belirtildi.

Wall Street’te değeri en az bilinen hisseleri belirlemek üzere Bank of America’nın yaptığı araştırmayı inceledik.

Araştırmada su hisseler öne çıkıyor: The Hartford (HIG), McKesson (MCK), Harley-Davidson (HOG), KKR (KKR), Sanofi (SNY).

McKesson (MCK)

Bank of America’ya göre, ilaç ve sağlık teknolojileri distribütörünün hisselerinde bir geri çekilme yaşanması halinde yatırımcılar satın alma fırsatını kaçırmamalı.

Hissenin istikrarlı büyümesini takdir eden Cherny, hissenin basit bir “net, güçlü büyüme hikâyesi” olduğunu söylüyor.

Kurumdan yapılan açıklamada, şirketin bilançosunun da güçlü olduğu ve hissedarların yapmaları gereken tek şeyin herhangi bir dalgalanmayı göz ardı etmemek olduğu belirtildi.

Kurumun açıklamasında, baz senaryolarına göre, halihazırda “düşük değerlenmiş” olan hissenin cari seviyelerden tekrar yükselebileceği belirtildi. Analist, “yükselişe yönelik çok sayıda fırsat olduğunu” sözlerine ekledi.

Harley-Davidson (HOG)

Analist Robert Ohmes, şirket hisselerinin bu yıl yaklaşık 15% yükseldiğini ancak halen çok cazip olduğunu belirtti.

Kuruma göre, bu ayın başlarında toplam gelir ve kâr/zarar açısından beklentileri aşan, güçlü bir dördüncü çeyrek bilançosu açıklayan Harley daha fazla yükselişi garantilemiş durumda.

Ohmes, hissenin bu yıl için kurumun favori isimlerinden biri olduğunu ve bunun iyi bir sebebi olduğunu söylüyor.

KKR & Co (KKR)

Analist Craig Siegenthaler, alternatif varlık ve özel sermaye şirketinin yukarıya doğru önünün açık olduğunu söylüyor. Geçtiğimiz günlerde kurumdan yayımlanan müşteri bilgilendirme yazısında bu hissenin ilgi çekici bulunmasının sebepleri sıralandı.

Hisseyi “düşük değerlemeye” sahip, 2023 ve 2024’te büyümesi hızlanacak” ve hakkındaki algı olumlu yönde gelişen bir hisse olarak nitelendiren Siegenthaler, değerlemeye vurgu yaptı.

Kurumdan yapılan açıklamada, hissede “asimetrik bir yükselme potansiyeli” görüldüğü, bunun da sektördeki emsalleri yükseldikçe KKR hissesinin daha fazla yükselebileceği anlamına geldiği belirtildi.

The Hartford (HIG)

Rakip Chubb (CB)’un geçtiğimiz günlerde yaptığı teklif aradaki farkı azaltmış ve değerlemeyi bir miktar artırmış olsa da, HIG hissesi tarihsel olarak emsallerine göre daha ucuz işlem gördü. Emsallerine göre daha olumlu bilanço beklentilerini dikkate alarak hissenin düşük değerlenmiş olduğuna inanıyoruz.”

Sanofi (SNY)

2024/2025’te tahmini büyümenin 12-13% olacağını, ayrıca 2024-2027 arasında hisse başına kâr rakamındaki yıllık bileşik büyüme oranının 8% olacağını öngörüyoruz. 10 yıllık dönemde daha fazla münhasır hak kaybı oluşacağını tahmin etmiyoruz. 2023’te lansmanı yapılacak 5 milyar avro değerinde iki yeni proje sayesinde büyümeye devam edecek olan, düşük değerlenmiş bu hisseyi “AL” notu ile önermeye devam ediyoruz.

Gözden kaçırılan iki yeni projenin 2023’teki lansmanı yaklaşık 5 milyar avroluk satış potansiyeline sahip ve immünoloji alanında orta/erken dönemde gelişmekte olan bir başka proje daha var.

Cari değerleme; Dupiext’in sağlayacağı büyümeyi, projelerin ilerleyişini ve yeni yönetimin maliyet azaltmaya, proje geliştirmeye, sermaye tahsisini ve iletişimi geliştirmeye verdiği ağırlığı yansıtmıyor.”

Wallstreet’in Değeri Henüz Bilinmeyen Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC