Borsa Yorumları

Wall Street’in Uzun Vadede Artış Beklediği Favori Hisseleri

July 13, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street’in Uzun Vadede Artış Beklediği Favori Hisseleri

S&P 500 ve Nasdaq, büyük teknoloji hisselerindeki etkileyici ralli sayesinde 2023’ün ilk yarısında sağlam bir performans sergiledi. Ancak FOMC’nin son toplantı tutanaklarının yüksek enflasyonu kontrol altına almak için daha fazla faiz artırımına işaret etmesiyle makro baskılar henüz ortadan kalkmadı.

Süregelen belirsizlik göz önüne alındığında, Wall Street analistlerine göre yatırımcılar güçlü temellere ve uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip hisselere yönelmeyi düşünebilir. 

Şimdi de dilersen TipRanks’e göre Wall Street’in en iyi analistleri tarafından seçilen üç hisseyi birlikte inceleyelim.

💻 Micron Technolgy (MU): Haziranda mali üçüncü çeyrek için beklentinin üzerinde bilanço açıklayan Micron, operasyonları kapsamında iyi bir görünüme sahip olsa da şirket, Çin’in geçtiğimiz günlerde bazı yarı iletkenlere uyguladığı kısıtlamalara karşı uyardı. 

Ancak yapay zekâ gelişmelerinin Micron’un çiplerine yönelik talebi artırmasıyla yatırımcılar şirketin iyileşen görünümüne odaklanıyor. 

Goldman Sachs analisti Toshiya Hari, Micron’un finansal performansının yakın vadede Çin yasaklarına paralel olarak gelirlerine yönelik belirsizlik gibi bazı faktörlere bağlı olarak değişken olabileceğini düşünüyor. 

Buna rağmen analist, “Şirketin DRAM ve NAND çip teknolojisi yol haritalarını uygularken Çin’deki potansiyel hisse kaybını azaltma ve HBM3 pazarında zaman içinde hisse kazanımı sağlama becerisine güveniyoruz.” diyor ve Micron’a “AL” notu ile 80 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat veriyor.

🍗 Texas Roadhouse (TXRH): Restoran zinciri Texas Roadhouse, yüksek enflasyon nedeniyle artan girdi maliyetleriyle karşı karşıya. Yakın ve orta vadeli kâr baskılarına rağmen Wedbush analisti Nick Setyan şirketin restoran alanında daha fazla pazar payı kazanma yeteneğine inanmaya devam ediyor.

Setyan, şirketin satışlarında devam eden gücün, sığır eti de dahil olmak üzere devam eden gıda maliyeti enflasyonunu fazlasıyla dengelemesini bekliyor. Analist ayrıca, 2023 ve 2024 hisse başına kâr tahminlerini, satışlarda artış beklentisi nedeniyle hafifçe yükseltti.     

Setyan, şirketin “AL” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 123 dolar olarak belirledi. Analist, hedef fiyatın “öngörülebilir gelecekte gündelik yemek sektöründe pazar payı kazanımlarının hızlanması beklentimiz göz önüne alındığında uygun olan” bir değerlemeyi yansıttığını da ekliyor.

🎡 Carnival (CCL): Bu haftanın listesinde son olarak kruvaziyer operatörü Carnival var. Pandeminin yol açtığı karantinalar nedeniyle hırpalanan Carnival ve diğer bazı seyahat hisseleri, artan seyahat talebi nedeniyle bu yıl güçlü bir şekilde geri dönüyor gibi görünüyor.

Tigress Financial analisti Ivan Feinseth, Carnival’ın sağlam rezervasyonlardan, daha yüksek fiyatlandırmadan ve seyahat için tüketici harcamalarındaki önceliklendirmeden yararlanmasını bekliyor. 

Feinseth; gelir, nakit akışı ve vergi sonrası net işletme kârının 2023 ortasına kadar pandemi öncesi rekor seviyeleri aşacağını öngörüyor.

Analist, “CCL’in hızlanan iş performansı eğilimleri ve nakit akışındaki önemli iyileşmenin, kilit büyüme girişimlerinin, filo genişlemesinin/geçişinin, iyileştirmelerin ve borç azaltmanın devam eden finansmanını sunmaya devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

Feinseth, Carnival’ın “AL” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 13 dolardan 23 dolara taşıdı. 

Wall Street’in Uzun Vadede Artış Beklediği Favori Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC