Borsa Yorumları

Wall Street’in 2. Yarıda da Umutlu Olduğu Hisseler

Temmuz 4, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street’in 2. Yarıda da Umutlu Olduğu Hisseler

2023’ün ikinci yarısı başlarken Wall Street analistlerinin yatırımcıların “sahip olması gerektiğine” inandıkları yeni favorileri var.

Analistler, bazı hisselerin inişli çıkışlı bir makroekonomik ortamda bile gücünü koruyabileceğini ve yılın geri kalanında sağlam bir yükseliş ivmesi yakalayabileceklerini düşünüyor. 

Wall Street’in iddialı olduğu bu hisselere bir de yakından bakalım.

🍺 Boston Beer (SAM): Roth MKM analisti Bill Kirk’e göre “eskiden dikkatli olunması gereken alanlar artık artış alanı.”

Mayıs ayının sonunda Boston Beer’ın notunu “AL”a yükselten Kirk, şirketin iki büyük geri dönüş hikayesi olduğunu düşünüyor: Birincisi, Boston Beer’ın hard seltzer, yani alkollü gazlı içecek diyebileceğimiz Truly markasında istikrar sinyalleri geliyor. İkincisi, şirketin brüt kârlılığı da iyileşiyor gibi görünüyor. 

Kirk, “Seltzer ve Truly’nin bu yaz Bud Light’ın değer kaybından faydalanabileceğine ve üretim değişikliklerinden kaynaklanan brüt kâr artışının ikinci çeyrekte gerçekleşeceğine inanıyoruz.” diyor. 

Analist, Boston Beer’ın alkollü içeceklerin birçok alanında uzun vadeli başarılı bir geçmişe sahip olduğunu belirtse de yine de yatırımcıları sakin olmaya çağırıyor:

Kirk, “Başarı, iş ve hisse fiyatında büyük dalgalanmaları da beraberinde getiriyor.” uyarısını yapıyor.

Yılbaşından bu yana 6% değer kaybeden SAM için analist, “İlk çeyrekte ‘yukarı yönlü sürprizlerin zamanlaması belirsizliğini koruyor’ yazmış olsak da, şimdi zamanlamanın 2023 için çok doğru olduğuna inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

💻 ServiceNow (NOW): Wells Fargo analisti Michael Turrin, yazılım çözümleri şirketinden yılın ikinci yarısında büyük bir performans bekliyor.

Turrin, ServiceNow’un “platform avantajlarını ikinci yarıda üstün bir performansa” doğru esnettiğini düşünüyor. 

Ayrıca analist, yapay zekânın ServiceNow üzerinde – büyük olasılıkla olumlu bir şekilde – bir etkisi olacağından emin olduğunu ancak kesin olarak böyle bir iddiada bulunmak için çok erken olduğunu belirtiyor.

Turrin, “ServiceNow harcamaları konsolide etme, müşteriler arasında genişleme ve ek işlevsellikler ekleyerek bunlardan para kazanma becerisini göstermeye devam ediyor.” yorumunu yapıyor. 

NOW için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan analiste göre, ikinci yarıya baktığımızda bu eğilimler daha fazla yükselişe izin verebilir.

Şirket hisseleri, bugüne kadar yaklaşık 45% değer kazandı. 

☀️ First Solar (FSLR): Goldman Sachs analisti Brian Lee’ye göre, ikinci yarının başlamasıyla birlikte olumlu katalizörlerde bir eksiklik yok.

Yatırım bankası, bu durumun olumlu tahmin revizyonları ve hisselerin yükselmesi için zemin hazırlayacağını düşünüyor.

Lee, yakın zamanda müşterilerine gönderdiği bir notta yatırımcıların önümüzdeki aylarda First Solar özelinde izlemesi gereken üç şeyi sıraladı.

İlk olarak Lee “Özellikle, saha çalışmalarımız (muhtemelen Güneydoğu ABD’de) imalat kapasitesi genişlemesi etrafında daha aktif tartışmaların ikinci çeyrek bilançolarına doğru bir katalizör oluşturabileceğini gösteriyor.” diyor.

İkinci olarak Lee, şirket Temmuz sonunda ikinci çeyrek bilançosunu açıkladığında “rezervasyon sağlığının” iyileşme göstermesini bekliyor.

Son olarak, şirketin 7 Eylül’de bir analist günü düzenlemesi planlanıyor.

Goldman Sachs, First Solar’a yeni teknoloji, uzun vadeli iş modeli güncellemeleri ve hisse başına çok yıllı kazanç çerçevesi gibi temalara odaklanma şansı vereceğini düşünüyor.

Lee, “AL” notunu korudu First Solar’ın Goldman’ın kapsama alanındaki en “cazip risk-ödül kurulumlarından” birine sahip olduğunu söyledi.

FSLR, 2023 yılında yaklaşık 27% yükseldi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC