Borsa Yorumları

Wall Street Bu 3 Hisse Konusunda Oldukça İyimser

June 11, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Wall Street Bu 3 Hisse Konusunda Oldukça İyimser

Son dönemlerde borsalar oldukça hareketli. Fed’in faiz oranlarını ne zaman düşürmeye başlayacağına ilişkin tartışmalar piyasa duyarlılığını etkilemeye devam ediyor. 

Yatırımcılar, ABD ekonomisinin mevcut durumunu deşifre etmek için istihdam piyasası da dahil olmak üzere önemli makroekonomik verilerin peşinde koşarken, Wall Street analistleri, kısa vadeli baskılar karşısında bile başarılı olabilecek ve cazip, uzun vadeli getiriler sağlayabilecek bazı hisseler öneriyor.

İşte analistleri geçmiş performanslarına göre sıralayan bir platform olan TipRanks’e göre, Wall Street’in en iyileri tarafından tercih edilen üç hisse:

🧥 Burlington Stores (BURL)

Uygun fiyatlı perakendeci Burlington Stores bu haftanın ilk seçimi. Şirket, 2024 mali yılının ilk çeyreğine (4 Mayıs’ta sona erdi) ilişkin iyimser sonuçlarıyla yatırımcıları etkiledi ve tüm yıl için kâr marjını ve kazanç görünümünü yükseltti.

Jefferies analisti Corey Tarlowe, ilk çeyrek sonuçlarına tepki olarak BURL için “AL” notunu yineledi ve hedef fiyatını 260 dolardan 275 dolara yükseltti. Analist, perakendecinin güçlü karşılaştırılabilir satış büyümesi sağlama kabiliyetine güveniyor.

Burlington Stores’un brüt ve işletme marjlarındaki genişlemenin ilk çeyrekte beklenenden daha iyi kazançlar elde edilmesine yardımcı olduğunu belirten analist ayrıca New Jersey merkezli şirketin iyi yönetilen envanter seviyelerinin de altını çizdi.

Tarlowe, “BURL, büyük perakendeciler arasında en küçük ve en az kârlı olanıdır ve şirketin henüz tahminlere tam olarak dahil edilmemiş önemli bir üst satır ve marj alanı olduğuna inanıyoruz.” diyor.

Tarlowe, BURL’ün müşterilerin pandemiden ağır darbe alan büyük mağazalardan uygun fiyatlı perakendecilere geçişinden kazançlı çıkmasını bekliyor. Perakendeci, 2024 mali yılının ilk çeyreğinin sonu itibariyle 1.021 mağaza işletiyor ve bu yıl yaklaşık 100 yeni mağaza açmayı planlıyor. Analist, BURL’ün ayak izini zaman içinde 2.000 mağazaya genişletmesini bekliyor. 

🛒 Amazon (AMZN)

E-ticaret ve bulut bilişim devi Amazon da en çok tercih edilen şirketlerden biri. Şirket, zorlu bir makroekonomik zemine rağmen ilk çeyrekte sağlam kazançlar elde etti. Şirketin kâr hanesi, güçlü gelir artışı ve maliyet azaltıcı önlemler sayesinde yükseldi.

Geçtiğimiz günlerde Tigress Financial analisti Ivan Feinseth, AMZN için “AL” notunu yinelemenin yanı sıra yapay zekâ ile ilgili rüzgarlar, çok sektörlü liderlik konumu ve etkileyici marka değerini gerekçe göstererek hissenin hedef fiyatını 210 dolardan 245 dolara taşıdı.

Analist, şirketlerin işletme verimliliğini artırmak ve rekabet gücünü geliştirmek için üretici yapay zekâyı giderek daha fazla benimsediğini ve bunun Amazon Web Services’te (AWS) kârı artırdığını belirtiyor. Feinseth, AWS’nin “üstün işletim performansı, güvenliği ve sektör lideri yetenekleri” sayesinde platformunda oluşturulan büyük dil modellerinin (LLM) sayısında sürekli bir artış görmesini bekliyor.

Feinseth, Amazon’un Prime üyelik avantajlarını genişletme, market satışlarını artırma, dijital reklamcılık işini büyütme ve yenilik yapmaya devam etme çabaları da dahil olmak üzere diğer güçlü yönlerini vurguluyor. Ayrıca analiste göre, AMZN’nin sağlam bilançosu ve nakit akışı, stratejik anlaşmalara ve büyüme girişimlerine yatırım yapmasını sağlıyor.

ℹ️ PagerDuty (PD)

Son olarak, bir dijital operasyon yönetimi platformu olan PagerDuty de analistler arasında popüler bir isim. Şirket, 2025 mali yılının ilk çeyreğinde (30 Nisan’da sona erdi) karışık sonuçlar bildirdi. Hisse başına düzeltilmiş kâr analist beklentilerini aşarken, gelir tahminleri biraz kaçırdı. Şirket, GAAP dışı bazda üst üste yedinci çeyrekte de kârlı olduğunu ortaya koydu.

Birinci çeyrek sonuçlarının ardından RBC Capital analisti Matthew Hedberg, PagerDuty için 27 dolar hedef fiyatı ve “AL” notunu yineleyerek, “Zorlu makrolara rağmen mali 2025’in ikinci yarısında hızlanma potansiyeli konusunda biraz daha iyi hissediyoruz.” dedi.

Hedberg, çok ürünlü ve çok çeyrekli anlaşmalardaki ivme ile desteklenen 2025 mali yılının ikinci yarısında daha iyi bir boru hattı görünürlüğü olduğunu düşünüyor. Hedberg ayrıca PagerDuty’nin federal işinde gördüğü fırsatlardan da cesaret alıyor. 

Wall Street Bu 3 Hisse Konusunda Oldukça İyimser

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC