Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Enerji Hisselerinde Notu Düşürülen ve Yükseltilen Şirketler

Ocak 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Enerji Hisselerinde Notu Düşürülen ve Yükseltilen Şirketler

Citi’nin 37 dolarlık hisse fiyatı belirlediği ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesindeki notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürdüğü Williams Cos. (WMB) çarşamba günkü işlemlerde 3,2% düştü. ABD’de yurt içi doğal gaz fiyatlarındaki geri çekilmeyle birlikte 2023 başında daha ılımlı seviyede yukarı yönlü eğilim gördüğümüz WMB hisseleri, ABD’li çeşitli doğal gaz emsallerine göre daha yüksek fiyatla işlem görüyor.

● Rafinaj müşterileri için yıllık bakım çalışmasının ağır olduğunu göz önüne alan Chen, uzun yol güzergahlarında varil başına daha yüksek rafine ürün tarifeleri kazanma kabiliyeti olan Magellan Midstream Partners (MMP)’ın notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti.

● Chen, Avrupa’nın Rusya rafine ürün ithalatına tavan fiyat uygulamasının ardından “küresel distilat arzı daraldığında olumlu ihracat ekonomilerinden kazanç sağlama kabiliyeti nedeniyle” Valero Energy (VLO) için ABD’li rafineriler arasında en iyimser değerlendirmeler yapan kurum olarak dikkat çekiyor.

Uzman Yorumu: Enerji Hisselerinde Notu Düşürülen ve Yükseltilen Şirketler

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti