Borsa Haberleri

United Airlines Pilot Eğitimine Yatırım Yapıyor

United Airlines Pilot Eğitimine Yatırım Yapıyor
Google News Icon Takip Et

United Airlines (UAL), çarşamba günü Denver’daki eğitim merkezinin genişletilmesinde çığır açan açan projesini açıkladı.

Proje şirket için yaklaşık olarak 100 milyon dolara mal oluyor. Eğitim kampüsündeki yeni dört katlı bina, United’ın altı yeni uçuş simülatörü eklemesine izin verecek şekilde dizayn edilecek. Şirket daha sonra bu yeni eğitim merkezine altı simülatör daha eklemeyi planlıyor. Şu anda eğitim merkezi 40 simülatörlük bir alana sahip.

Uçuş eğitim merkezinin genel müdürü Marc Champion, yeni simülatörlerin, geçen yılki büyük siparişin ardından satın alınan Boeing (BA) 737 Max, Airbus jet uçakları ve Boeing 787 Dreamliner pilotlarına da eğitim verileceğini açıkladı.

United Airlines projenin gelecek yılın sonundan önce tamamlanmasını bekliyor. Şirket eğitim merkezini genişletme projesinin üzerinde yaklaşık bir yıldır çalışıyor.

United geçen yıl, Arizona’daki yeni uçuş okulu olan United Aviate Academy’de ilk öğrencilerine eğitim vermeye başladı ve 2030 yılına kadar burada 5.000 pilot yetiştirmeyi hedefliyor.

Endüstri COVID-19 pandemisinden kurtulurken, United da diğer şirketler gibi pilotlar için yoğun bir rekabetle karşı karşıya kaldı. Bu sebeple şirket bu yıl yaklaşık olarak 2.000 pilotu kendi bünyesine eklemeyi düşünüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı