Borsa Haberleri

United Airlines 2030’da Elektrikli Uçakları Uçurmayı Hedefliyor!

Ekim 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
United Airlines 2030’da Elektrikli Uçakları Uçurmayı Hedefliyor!

● United Airlines, on yıl içerisinde bölgesel güzergahlarda elektrikli uçaklar kullanmayı hedefliyor.

● Bataryalı uçaklar, İsveçli start-up şirketi Heart Aerospace tarafından geliştiriliyor. United, 2021 yılı Temmuz ayında 100 adet uçak siparişi vermişti. United ayrıca, anlaşmanın yapıldığı dönemde girişim fonlama birimi aracılığıyla şirkete açıklanmayan bir tutarda yatırım yapmıştı.

● United, elektrikli hava taksileri, dikey hava araçları ve ayrıca hidrojenli ve elektrikli motorlar satın alma planlarını duyurmanın yanı sıra yeni teknolojiler geliştiren şirketlere yatırım yaparak, havacılık sektöründeki emisyonları azaltma yönünde ciddi adımlar atıyor.

● 30 kişilik uçaklarda batarya ile enerji üreten elektrikli motorlar bulunacak ve uçaklar bu sayede tamamen elektrikle 200 kilometre (124 mil) mesafe katedebilecek.

● Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı ve Denver Uluslararası Havalimanı, ilk elektrikli uçak teslimatı sonrası kullanılabilecek en önemli havalimanları olarak görülüyor.

● Elektrikli uçaklar, United şirketinin 2050 yılına kadar net sıfır karbon ayak izi hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiği düşük emisyonlu havacılık teknolojisi yatırımlarından yalnızca biri.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti