Borsa Haberleri

Twitter, Edit Butonunu Kullanıma Açtı!

Ekim 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Twitter, Edit Butonunu Kullanıma Açtı!

● Twitter, çok talep gören bu özelliğin; Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da görücüye çıkmasından günler sonra perşembe günü yaptığı açıklamada, edit butonunun (tweet düzenleme özelliğinin) aşamalı olarak ABD’deki Twitter’ın ücretli premium servisi Twitter Blue abonelerine sunulacağını açıkladı.

● Twitter kullanıcıları, paylaşılan Tweet’lerdeki yazım yanlışları gibi hataların düzeltilmesi için yıllardır düzenleme seçeneği getirilmesini istiyordu.

● Öte yandan Twitter ve gözlemcileri de, tweet’lerin düzenlenebilmesinin yanlış bilgilerin yayılması gibi zararlı etkileri olabileceğini savunuyordu.

● Twitter’ın eylül ayında yaptığı açıklamaya göre; Twitter Blue aboneliği için ayda 4,99 dolar ödeyen kullanıcılar, Tweet’lerini paylaşım sonrası 30 dakika içerisinde “yalnızca birkaç defa” düzenleyebilecek.

● Bu kullanıcılar mevcut durumda, Tweet’leri bir dakikaya kadar bekleterek, paylaşım öncesinde Tweet’lerin gözden geçirilerek “geri alınabilmesini” sağlayan bir özelliğe erişebiliyor.

● Düzenlenen Tweet’lerde son düzenleme tarihini gösteren bir zaman damgası ve tweet’in düzenlendiğini belirten bir simge bulunacak. Kullanıcılar, düzenlenen bir Tweet’teki etikete tıklayarak düzenleme geçmişini ve paylaşımın önceki hallerini de görebilecek.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti