Borsa Yorumları

Tüketici Ürünlerinden Dikkat Çeken 3 Hisse

May 30, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tüketici Ürünlerinden Dikkat Çeken 3 Hisse

Tüketici ürünleri hisseleri, geçen hafta zorlu günler yaşadı ancak bu yatırımcılar için yolun sonu anlamına gelmiyor. 

Consumer Staples Select Sector SPDR borsa yatırım fonu (XLP), Consumer Discretionary Select Sector SPDR’daki (XLY) yükselişe rağmen son beş günde 3%’ün üzerinde değer kaybetti.

Ancak geçtiğimiz birkaç gün içinde Ralph Lauren (RL), Urban Outfitters’ın (URBN) Anthropologie ve Free People markaları ile Abercrombie & Fitch’in (ANF) amiral gemisi mağazalarındaki seyrin de gösterdiği gibi, yüksek gelirli tüketiciler hala gerekli olmayan harcamalar yapmaya devam ediyor.

Sektördeki karmaşık görünüme rağmen Wells Fargo analisti Carey’e göre yatırımcıların bu kategoriyi tamamen terk etmeleri gerekmiyor. Carey, dayanıklı hacimler, cazip göreceli değerlemeler ve bir miktar kâr iyileşmesinin herhangi bir kombinasyonuna sahip hisselerin dikkate değer olduğunu düşünüyor. 

Bu ölçütlere göre, Carey’nin dikkatini çeken hisseler arasında yer alan Keurig Dr Pepper (KDP) iyi bir performansı sergiliyor. 

Şirket, 2019’a kıyasla ilk çeyrekte hacimlerde 3,4% yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) gördü ancak ileriye dönük fiyat-kazanç oranı beş yıllık ortalamasının altında ve brüt kârı hala pandemi öncesi düzeylerde. Bu da analiste göre şirket büyümesi için alan açıyor. 

Carey, Constellation Brands’in (STZ) CAGR hacminin de “üst düzey” olduğunu belirtiyor.

Coca-Cola’nın (KO) cazip göründüğünü belirten Carey, şirketin büyük sermayeli şirketler arasında ikinci en yüksek CAGR hacmine sahip olduğunu ve beş yıllık ortalamasına göre düşük düzeylerde işlem gördüğünü düşünüyor.

Tüketici Ürünlerinden Dikkat Çeken 3 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s